----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

19 grudnia na zebraniu podsumowującym mijający rok spotkali się członkowie Fundacji Parafii Strzelce Wielkie, która działa w Chicago od 16 lat. Strzelczanom udało się w tym roku zorganizować dwa charytatywne pikniki i dwie zabawy. Najnowszym celem charytatywnej działalności fundacji jest wsparcie renowacji zabytkowej świątyni w rodzinnej miejscowości.

Po zebraniu jego uczestnicy wzięli udział w wieczerzy wigilijnej i złożyli sobie życzenia. Opłatki i pokarmy poświęcił kapelan, ks. Ryszard Miłek. Nowym członkiem fundacji w kończącym się roku został znany polonijny działacz sportowy i społeczny Józef Policht.

„Pomimo pandemii i utrzymujących się obostrzeń mijający rok możemy zaliczyć do bardzo udanych, bo zorganizowaliśmy dwa pikniki i dwie zabawy dochodowe. Po rocznej przerwie zaczynamy normalnie działać. Na 2022 rok również planujemy dwie zabawy – Walentynki i Andrzejki oraz dwa pikniki. Pierwszy odbędzie się 24 lipca (odpust parafialny), a drugi pod koniec sierpnia” – powiedział przewodniczący fundacji Stanisław Chwała.

 

DSC 0144

Członkowie fundacji mają powody do radości

Fundacja została założona 8 stycznia 2006 roku z myślą niesienia pomocy finansowej przy wyposażaniu wybudowanego w 2005 roku Sanktuarium Matki Bożej Strzeleckiej. Do tej pory udało się zebrać i przekazać do Polski około miliona dolarów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP