Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Ponad 26 tys. seniorów mieszkających na terenie powiatu Cook może się należeć nawet 45 milionów dolarów w ulgach w podatku od nieruchomości, o które jeszcze się nie upomnieli - poinformowało biuro powiatowego skarbnika Marii Pappas.

Podatki należy uregulować do 1 sierpnia, więc przed upływem tego terminu, należy wystąpić o ulgę.

Biuro Marii Pappas oszacowało na 26 tysięcy liczbę właścicieli nieruchomości w powiecie Cook, którzy w ub. roku skorzystali ze zniżki Senior Citizen Homestead Exemption (czyli zniżki dla seniorów, którzy są właścicielami nieruchomości określonej jako ich stałe miejsce zamieszkania), ale w tym roku jeszcze nie wypełnili wniosków.

Wśród nich jest również ponad 19 tys. osób, które otrzymały w ub. roku tzw. Senior Freeze Exemption (czyli zamrożenie podatków na określonym poziomie), a jeszcze nie wypełniły wniosków koniecznych do uzyskania tej ulgi w obecnym roku podatkowym.

“Wypełnienie dokumentów zajmuje tylko chwilę, a uzyskana ulga pozwala zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów" - stwierdziła w przekazanym oświadczeniu Maria Pappas.

Na stronie internetowej cookcountytreasurer.com zainteresowane osoby mogą sprawdzić, czy są uprawnione do otrzymania zniżki. W tym celu należy:

  • Kliknąć na fioletowy prostokąt “Your Property Tax Overview”
  • Wpisać adres swojej nieruchomości oraz tzw. Property Index Number (PIN)
  • Sprawdzić rezultaty pod linkiem “Have You Received Your Exemptions in These Tax Years?”
  • A jeśli uważamy, że w ciągu ostatnich czterech lat kwalifikowaliśmy się do otrzymania ulgi podatkowej, należy kliknąć na link “Apply for a missing exemption.”

W myśl prawa stanowego seniorzy mogą ubiegać się ulgę w podatku od nieruchomości każdego roku. Obniżka "Senior Citizen Homestead Exemption” jest dostępna dla wszystkich właścicieli domów w powiecie Cook, którzy ukończyli 65. rok życia.

Natomiast ulga “Senior Freeze”, która zabezpiecza przed podnoszeniem wartości domu podlegającej opodatkowaniu, jest ograniczona do tych seniorów, których roczny dochód na rodzinę nie przekracza 65 tys. dol. Niektóre z domów mogą nie kwalifikować się. Więcej informacji można uzyskać w biurze skarbnika powiatu Cook.

JT

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location