Na skuterze przez Chicago
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Epidemia koronawirusa to z jednej strony okres twórczy, bo ludzie szukają alternatywnych środków transportu – tanich, szybkich, ale przede wszystkim bezpiecznych. Większość z tych cech mają elektryczne skutery, które wracają do Chicago. Pierwsi chętni będą mogli przejechać się na nich po ulicach Wietrznego Miasta od 12 lipca.

Kolejny, drugi już pilotażowy program elektrycznych skuterów ma być bezpieczniejszy i lepiej zorganizowany niż zeszłoroczny. Po poprzednich testach pojawiło się wiele wątpliwości. Burmistrz nie była pewna, czy mieszkańcy Chicago będą chętnie ich używali, a także, czy nie doprowadzi to do większej liczby wypadków na drogach i chodnikach. Dodatkowo użytkownicy skarżyli się na problemy techniczne związane z samym sprzętem i mobilnymi aplikacjami niezbędnym do wypożyczenia urządzeń. Władze Chicago zdecydowały się dać pomysłowi drugą szansę.

10,000 hulajnóg to niemal 4 razy więcej niż rok temu, a właśnie tyle znajdzie się tym razem w puli zarządzanej przez 3 dobrze znane na rynku firmy - Bird, Lime i Spin. Skutery będzie można wypożyczyć od godziny 5 rano do 10 wieczorem. Sprzęt rozwija maksymalną prędkość 15 mil na godzinę i nie będzie nim można wjeżdżać na chodniki. Teoretycznie będzie można nimi podróżować po większości dzielnic i rejonów Chicago, ale poza m.in. szlakiem 606 czy częścią biznesową centrum miasta.

Kolejną nowością jest konieczność pozostawiania urządzeń w miejscach do tego odpowiednich – takich, jak m.in. okolice słupów, czy stojaków na rowery. Dlaczego? Poprzednie testy elektrycznych skuterów z Chicago zakończyły się klapą także z tego powodu. Internauci wciąż publikują zdjęcia, na których widać je wrzucane do śmietników czy pozostawiane w niedostępnych dla kolejnych klientów miejscach. Elektryczne urządzenia, tak jak rok temu będzie można wypożyczyć za pomocą aplikacji na telefon. Wówczas ceny były zróżnicowane, ale użytkownicy przeważnie musieli zapłacić $1 za odblokowanie i 15 centów za każdą minutę jazdy. Jak będzie w tym roku? Pierwsze ceny i oceny za niespełna 2 tygodnie.

FK