----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Ósmego stycznia na opłatkowym wieczorze spotkali się przedstawiciele kół góralskich. Przybyłych powitali wiceprezes Jan Król i prezes Stanisław Sarna. Opłatki konsekrował i duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił Jego Ekscelencja, ks. biskup Andrzej Wypych w asyście honorowego kapelana związku o. Wacława Lecha. Jasełka wystawiły dzieci ze szkółki przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan, a w koncercie kolęd zaprezentował się zespół „Siumni”.

Życzenia świąteczne i noworoczne w imieniu konsul Małgorzaty Bąk-Guzik złożyła zgromadzonym wicekonsul Agata Grochowska. „Jestem kolejny raz w Domu Podhalan i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym spotkaniu świąteczno-noworocznym. Korzystając z okazji pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Żeby to był rok obfitości i zdrowia. Żebyśmy mogli cieszyć się tym, że jesteśmy razem i się spotkamy w takim pięknym miejscu, które tętni tradycją góralską. Miło mi widzieć młode pokolenie, które aktywnie uczestniczy w kulturze góralskiej nie tylko w dzisiejszym dniu, ale także przy okazji innych świat i wydarzeń, na których miałam przyjemność być podczas mojej czteromiesięcznej bytności w Chicago” – powiedziała wicekonsul Agata Grochowska.

DSC 1356

8 stycznia odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Związku Podhalan

Podsumowując miniony rok prezes Stanisław Sarna powiedział, że był trudny ze względu na pandemię, która ograniczyła działalność artystyczną i piknikową. Udało się jednak zorganizować festiwal „Na góralską nutę”, wybory Zbójnika Roku i Królowej Związku oraz wiele innych imprez. Podczas wrześniowego Sejmu górale wybrali nowe władze, na czele których Stanisław Sarna stanął jako nowy prezes góralskiej organizacji.

„Spotkaliśmy się w góralskim gronie, żeby złożyć sobie życzenia na ten Nowy Rok 2022, żeby był lepszy niż miniony, żebyśmy byli zdrowsi i mieli zapał do pracy społecznej, jaką tutaj wykonujemy. Pracy, która jest na rzecz nas wszystkich górali, ale też całej Polonii, bo pielęgnując nasze tradycje tu w chałupie góralskiej, dbamy o naszą tożsamość, tożsamość górali, dla których śpiew, taniec i muzyka jest podstawową rzeczą. Chociaż z dala od rodzinnych stron, my górale tu w Ameryce chcemy te tradycje kultywować i pielęgnować. I żebyśmy w zdrowi doczekali kolejnego Bożego Narodzenia i Nowego Roku” – życzył prezes Stanisław Sarna.

DSC 1385

Prezes Stanisław Sarna łamie się opłatkiem z jedną z uczestniczek

W opłatkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji i biznesów. Delegacji Związku Klubów Polskich przewodniczyła wiceprezes Maria Majchrowska z laureatkami konkursu na Królową Parady 3 Maja. Wydział stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej reprezentował I wiceprezes Walter Bochenek. Obecne były przedstawicielki Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz prezesi i reprezentanci licznych kół wchodzących w skład Związku Podhalan. Spotkanie zakończyła pyszna wieczerza oraz zabawa taneczna.

DSC 1417

Jego Ekscelencja, ks. biskup Andrzej Wypych łamie się opłatkiem z Krzysztofem Krzystyniakiem, prezesem Podhale Golf Club oraz Monicą Lebensztejn i Agnieszką Daniłowską, z prawej

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----