----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Nowe świadczenie socjalne w ramach pilotażowego programu Chicago Resilient Communities to 500 dolarów miesięcznie dla kilku tysięcy gospodarstw domowych o niskich dochodach na okres roku.

Zawarty w budżecie na 2022 r. i sfinansowany z części opiewającego na $1.9 mld. federalnego funduszu pomocowego program o pełnej nazwie Chicago Resilient Communities Monthly Cash Assistance Pilot zapewni 5,000 rodzinom 500 dolarów miesięcznie przez rok.

Portal przyjmujący aplikacje został uruchomiony 25 kwietnia i będzie otwarty do północy 13 maja. Więcej informacji na temat programu i składania wniosków, a także procesu przyznawania funduszy dostępnych jest na stronie: chicago.gov/cashpilot.

Wnioski, które zostaną zakwalifikowane zgodnie z wytycznymi miasta, wezmą udział w loterii.

Kto się kwalifikuje

Tylko jeden członek gospodarstwa domowego może złożyć wniosek. Wnioskodawca musi mimo wszystko spełniać szereg wymogów:
- mieć ukończone 18 lat
- musi udokumentować spadek dochodów wywołanych pandemią
- posiadać udokumentowany dochód gospodarstwa domowego równy lub niższy od 250% federalnego poziomu ubóstwa, co na przykład dla 3-osobowej rodziny oznacza $57,575, a dla 4-osobowej $69,375. Kalkulator do wyliczeń na wspomnianej wcześniej stronie internetowej.

Nie tylko $500 miesięcznie

Chicago Resilient Communities Pilot to tylko jedna z kilku podobnych inicjatyw urzędu miasta. Zostały opracowane także dwa inne programy socjalne - Domestic Worker Relief Fund dla pracowników domowych, wartości 4.8 mln dolarów, w ramach którego wnioskodawcy otrzymają jednorazowe wypłaty w wysokości 500 dolarów, oraz Chicagowski Fundusz Odbudowy (Chicago Resiliency Fund) o wartości 10.7 mln dolarów, który zapewni pomoc osobom wykluczonym ze wsparcia z federalnych czeków stymulacyjnych. Władze miasta szacują, że z trzech programów skorzysta w sumie ponad 30,000 mieszkańców Chicago.

 

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----