----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Nowe świadczenie socjalne w ramach pilotażowego programu Chicago Resilient Communities to 500 dolarów miesięcznie dla kilku tysięcy gospodarstw domowych o niskich dochodach na okres roku. Nabór wniosków już od 25 kwietnia. Sprawdź, czy się kwalifikujesz.

Zawarty w budżecie na 2022 r. i sfinansowany z części opiewającego na $1.9 mld. federalnego funduszu pomocowego program o pełnej nazwie Chicago Resilient Communities Monthly Cash Assistance Pilot zapewni 5,000 rodzinom 500 dolarów miesięcznie przez rok.

Mieszkańcy Chicago, którzy mają nadzieję na udział w tym miejskim programie wartości 31.5 miliona dolarów, mogą sprawdzić, czy się kwalifikują i złożyć wniosek jeszcze w tym miesiącu.

Od kiedy

Portal przyjmujący aplikacje zostanie uruchomiony 25 kwietnia o godzinie 9:00 rano i będzie otwarty do północy 13 maja. Miasto zapewni personalną i internetową pomoc osobom, które chcą złożyć wniosek i zapewni tłumaczenie w „wielu językach” telefonicznie, począwszy od 15 kwietnia – poinformowano w tym tygodniu w komunikacie.

Gdzie

By dowiedzieć się więcej, mieszkańcy Chicago mogą odwiedzić stronę chicago.gov/cashpilot i uzyskać szczegółowe informacje na temat programu i składania wniosków, a także procesu przyznawania funduszy.

Wnioski, które zostaną zakwalifikowane zgodnie z wytycznymi miasta, wezmą udział w loterii.

Kto się kwalifikuje

Tylko jeden członek gospodarstwa domowego może złożyć wniosek. Wnioskodawca musi mimo wszystko spełniać szereg wymogów:
- mieć ukończone 18 lat
- musi udokumentować spadek dochodów wywołanych pandemią
- posiadać udokumentowany dochód gospodarstwa domowego równy lub niższy od 250% federalnego poziomu ubóstwa, co na przykład dla 3-osobowej rodziny oznacza $57,575, a dla 4-osobowej $69,375. Kalkulator do wyliczeń na wspomnianej wcześniej stronie internetowej.

$500 miesięcznie to nie jedyny pomysł

Chicago Resilient Communities Pilot to tylko jedna z kilku podobnych inicjatyw urzędu miasta. Zostały opracowane także dwa inne programy socjalne - Domestic Worker Relief Fund dla pracowników domowych, wartości 4.8 mln dolarów, w ramach którego wnioskodawcy otrzymają jednorazowe wypłaty w wysokości 500 dolarów, oraz Chicagowski Fundusz Odbudowy (Chicago Resiliency Fund) o wartości 10.7 mln dolarów, który zapewni pomoc osobom wykluczonym ze wsparcia z federalnych czeków stymulacyjnych. Władze miasta szacują, że z trzech programów skorzysta w sumie ponad 30,000 mieszkańców Chicago.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----