----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

W poniedziałek po południu w okolicach Chicago mogą wystąpić gwałtowne burze, a w kolejnych dniach niebezpieczne upały– zapowiadają meteorolodzy.

Na początku tygodnia w Illinois spodziewane są silne burze z potencjalnie niszczycielskim wiatrem o prędkości przekraczającej 75 mph, gradem, a nawetr tornada.

We wtorek napłynie do nas gorące i wilgotne powietrze, w związku z czym służby meteorologiczne w Chicago wydały ostrzeżenie przed upałami.

Ma ono obowiązywać od południa we wtorek do 8 wieczorem w środę. Odczuwalna tempertura może wynosić w tym czasie do 105 - 109 F (40.5 - 42.7C). Morderczy upał idący w parze z wysoą wilgotnością powietrza może wywołać poważne problemy zdrowotne.

Centra chłodzenia

Chicagowskie Biuro Zarządzania Kryzysowego radzi wszystkim, którzy obawiają się upałów i nie posiadają klimatyzacji w domu, aby zadzwonili pod numer 311. Zachęca do odwiedzenia ośrodków chłodzących, basenów i bibliotek.

Punkty chłodzenia znajdują się w sześciu centrach usług społecznych i będą dostępne we wtorek i środę. Osoby odwiedzające te miejsca muszą nosić maski.

- Centrum Englewood - 1140 W. 79th Street

- Centrum Garfield - 10 S. Kedzie Ave.

- Centrum King - 4314 S. Cottage Grove

- Centrum North Area - 845 W. Wilson Ave.

- Centrum South Chicago - 8650 S. Commercial Ave.

- Centrum Triny Davila - 4312 W. North Ave.

Meteorolodzy zapowiadają, że uciążliwe upały i wilgotność powietrza ustąpią wraz z nadchodzącym weekendem.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----