----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 sierpnia 2020

Udostępnij znajomym:

Jaka będzie tegoroczna zima w Illinois i całych Stanach Zjednoczonych? Na to pytanie odpowiedź znaleźli synoptycy z Old Farmer's Almanac, czyli jednego z najstarszych periodyków w Stanach Zjednoczonych. Rok 2020 jest wyjątkowo trudny przede wszystkim ze względu na epidemię koronawirusa. Wielu ludzi czeka tylko i wyłącznie na jego koniec - chwilą odpoczynku i nadzieją na lepsze jutro ma być łagodna zima. Czy taka będzie? Prawdopodobnie tak.

Zdaniem synoptyków w większości stanów USA nie będzie ostrej zimy. Opady śniegu będą niewielkie, a temperatury wyższe niż w latach ubiegłych. W Illinois będzie podobnie. Według Old Farmer's Almanac północna część stanu i Chicago będą bardziej mokre niż białe. W Wietrznym Mieście wiatru oczywiście należy się spodziewać, ale śniegu będzie jak na lekarstwo. Z najbardziej obfitymi opadami będą zmagać się mieszkańcy stanu w pierwszej połowie grudnia i pod koniec lutego. Temperatury będą stosunkowo wysokie, ale zapowiada się mroźny styczeń. We wschodniej i zachodniej części Illinois słupki na termometrach powędrują wyżej niż zwykle, opady śniegu będą minimalne.

Nie wszyscy będą cieszyć się łagodną zimą, stany położone na zachodzie i w Nowej Anglii będą zmagać się z niskimi temperaturami. Większe niż w innych miejscach opady śniegu będą występować na północnym wschodzie, w Wisconsin, północnym Michigan i północnej Alasce. Mimo wszystko należy stwierdzić, że tegoroczna zima będzie łagodniejsza niż zwykle. Synoptycy są zgodni, że to wynik globalnego ocieplenia.

The Old Farmer's Almanac to periodyk założony w 1792 roku i jest prawdopodobnie najstarszym, nieprzerwanie wydawanym w Ameryce Północnej. Każdego roku dziennikarze - synoptycy sprawdzają, czy ich prognozy były trafne. Miniona zima 2019-2020 była zgodna z przewidywaniami – dokładność prognoz przygotowanych przez The Old Farmer's Almanac wyniosła 80.5%.

FK

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----