----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 sierpnia 2020

Udostępnij znajomym:

Chicago odnotowało 29 dni z temperaturą na poziomie 90 stopni Fahrenheita lub wyższą i bliskie było pobicia rekordu temperatury w minioną środę.

Co więcej, meteorolog Mark Carroll poinformował, że średnia temperatura od początku klimatologicznego lata rozpoczynającego się 1 czerwca, wynosiła 76.5 stopnia, co oznacza, iż jest to najcieplejsze lato w historii. Poprzedni rekord został ustanowiony w 1955 roku, ze średnią 76.3 stopnia.

W naszym regionie odnotowano najbardziej suchy okres od 1 lipca do 25 sierpnia od 1944 roku. Jak dotąd tego lata spadło tylko 3.55 cala deszczu, w rekordowo suchym 1944 roku było to 2.77.

Eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że przy takich upałach ważne jest, aby pić od sześciu do ośmiu uncji wody na każde 20 minut spędzonych na świeżym powietrzu, nosić lekką, luźną odzież i stosować kremy przeciwsłoneczne. Należy również unikać sody i alkoholu oraz uważać na objawy wyczerpania i udaru cieplnego.

Jednak lekarze podają, że nie zaobserwowali znacznego wzrostu dolegliwości związanych z upałami na izbach przyjęć, na co prawdopodobnie wpłynęło pozostawianie w domach przez wiele osób w czasie pandemii koronawirusa.

Chociaż noszenie maseczek na zewnątrz w tym upale może być niewygodne, lekarze nadal przypominają, iż ma to bardzo ważne znaczenie. Doktor Trevor Lewis z Departamentu Zdrowia Powiatu Cook dodaje, że maski z tkaniny sprawdzają się lepiej przy takiej pogodzie.

"Łatwiej się w nich oddycha i mają jasny kolor, który odbija ciepło, a nie pochłania" - powiedział. "Jeśli przebywając poza domem przez dłuższy czas masz na sobie maseczkę, znajdź miejsce, w którym możesz bezpiecznie zachować odległość od innych i zdejmij ją na chwilę".

Miasto otworzyło sześć miejsc, tzw. cooling centers, w których można szukać schronienia od upału w godzinach od 9 do 5 po południu, od środy do piątku: w Englewood, Garfield, King, North Area, South Chicago i Trina Davilla. Wszystkie miejsca zostały gruntownie wyczyszczone i przekonfigurowane tak, aby zapewnić zachowanie dystansu 6 stóp od siebie, a wszystkie przebywające wewnątrz osoby muszą nosić maseczki. Ochłody można szukać także w miejskich bibliotekach i niektórych lokalizacjach Chicago Park District.

Temperatura w Chicago osiąga coraz wyższy poziom. Liczba dni z temperaturą 88 stopni lub wyższą dotychczas w tym sezonie wyniosła 42, zajmując pod tym względem szóste miejsce od 1944 roku. Na szczęście nadchodzący weekend przyniesienie nieznaczne ochłodzenie. 

JM

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----