----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

11 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Popularność tak zwanych planszówek zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat. Wielu Amerykanów chętnie sięga po tę formę rozrywki. Ponad połowa (56%) uczęszcza na specjalnie organizowane wieczory gier, a 70% uważa, że najważniejsze jest przy tym spędzanie czasu z rodziną.

Nowe badanie przedstawia najpopularniejsze gry planszowe w każdym stanie i w głównych miastach USA. Od Monopoly, Clue, Yahtzee, Ticket to Ride, Amerykanie wyraźnie kochają różnorodną gamę gier.

15 stany

Zdj. www.solitairebliss.com

Jeśli ulubiona gra planszowa mówi coś na temat stanu, to Illinois wydaje się kochać rozwiązywanie zagadek, ponieważ ulubioną grą w stanie jest Clue!. Podobnie sytuacja wygląda w Chicago.

16 miasta

Pandemia prawdopodobnie przyczyniła się do ponownego wzrostu popularności gier planszowych, a liczba wyszukiwani hasła „gry planszowe online z przyjaciółmi” wzrosła o 12556% w okresie od lutego odo marca 2020 roku. Więcej osób szukało także „najlepszych gier planszowych 2020” (wzrost wyszukiwani o 853%), „pandemicznych gier planszowych (wzrost o 508%), a liczba wyszukiwani samego hasła „gra planszowa” wzrosła o 124%.

Obecnie 56% Amerykanów twierdzi, że lubi „nocne rozgrywki” (osobiście lub online). 35% twierdzi, że gra w gry planszowe kilka razy w miesiącu, a 45% gra kilka razy w roku. Tylko 6% przyznaje, że gra „rzadko”, co oznacza, że 93% sięga po gry planszowe przynajmniej kilka razy w roku.

Ponad połowa (53%) twierdzi, że gra w gry planszowe wirtualnie, a 74% twierdzi, że gdyby istniały, to graliby w wirtualne wersje swoich ulubionych gier w miarę możliwości.

Najlepsze gry planszowe, w których można grać wirtualnie, w kolejności popularności, to Monopoly, Scrabble, Chess, Risk i Yahtzee, a następnie The Game of Life, Checkers, Catan, Ticket to Ride i Backgammon.

Planszówka i alkohol

Większość Amerykanów lubi łączyć wieczory spędzane przy planszówkach z alkoholem. 55% przyznaje, że pije alkohol podczas gry, a 46% twierdzi, że poprawia to ich wrażenia.

Badanie przeprowadziła firma Solitaire Bliss, a więcej informacji i ciekawostek dotyczących popularności planszówek można znaleźć tutaj.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----