----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Za najbezpieczniejsze linie na świecie AirlineRatings.com uznał Air New Zealand. Portal jest jedyną na świecie stroną internetową poświęconą bezpieczeństwu lotniczemu. Swój ranking publikuje już ósmy raz z rzędu i monitoruje 385 przewoźników z całego świata. 

W ocenie brane są pod uwagę takie czynniki jak liczba wypadków i poważnych incydentów, wiek samolotów, a także protokoły Covid-19 i innowacje operacyjne.

Flagowa linia lotnicza Nowej Zelandii zajęła pierwsze miejsce dzięki temu, iż bezpiecznie lata w bardzo trudnych warunkach pogodowych, ma młodą flotę, jest liderem pod względem innowacji technicznych i ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa - twierdzi Geoffrey Thomas, redaktor naczelny strony internetowej z siedzibą w Australii.

Linia lotnicza otrzymała również pochwałę za to, że była liderem w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego w ciągu ostatnich czterech dekad.

"Air New Zealand jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa, nigdy nie tracąc z oczu najważniejszych szczegółów, przy tym dbając o załogę, która pracuje w dużym stresie" - powiedział Thomas na łamach CNN Travel.

Etihad Airways zajęły drugie miejsce, Qatar Airways trzecie, a Singapore Airlines i TAP Portugal odpowiednio czwarte i piąte.

W pierwszej piątce brakuje Qantas, który utrzymywał tytuł najbezpieczniejszej linii lotniczej świata w latach 2014-2017, a także 2019-2021 (w 2018 roku nie udało się znaleźć wyraźnego zwycięzcy). Australijskie linie zajęły tym razem siódme miejsce ze względu na "nieznaczny wzrost liczby incydentów w połączeniu z wiekiem floty”.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku Boeing Qantas podróżujący z australijskiego miasta Perth do Adelaide w Zachodniej Australii wjechał na zajęty pas startowy i niemal zderzył się z innymi maszynami. Zdarzenie zostało sklasyfikowane jako "poważny incydent”.

Pierwsza dwudziestka najbezpieczniejszych linii lotniczych:
1. Air New Zealand
2. Etihad Airways
3. Qatar Airways
4. Singapore Airlines
5. TAP Air Portugal
6. SAS
7. Qantas
8. Alaska Airlines
9. EVA Air
10. Virgin Australia/Virgin Atlantic
11. Cathay Pacific Airways
12. Hawaiian Airlines
13. American Airlines
14. Lufthansa
15. Finnair
16. KLM
17. British Airways
18. Delta Air Lines
19. United Airlines
20. Emirates

AirlineRatings.com stworzył również listę najbezpieczniejszych na świecie tanich linii lotniczych, są wymienione alfabetycznie, ponieważ zostały sklasyfikowane w równym stopniu. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Allegiant Air, easyJet, Frontier Airlines, Jetstar Group, Jetblue, Ryanair, Vietjet Air, Volaris, Westjet i Wizz Air.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----