Najdziwniejsze zakupy najbogatszych
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miliarderzy i milionerzy znani są z zakupu ekskluzywnych rezydencji, jachtów, czy samochodów. Niektórzy mają jednak bardziej ekscentryczny gust i potrzeby. Aktor Nicolas Cage lubi artefakty i egzotyczne zwierzęta, raper Kanye West ozdabia wszystko złotem, a Lady Gaga kupiła sobie wykrywacz duchów…

Superbogaci znani są z kupowania ekstrawaganckich rzeczy. Jachty, rezydencje, odrzutowce, samochody, drużyny sportowe, a nawet całe wyspy należą do regularnych zakupów. To, co kupowane jest przez nich rzadziej, to czaszki dinozaurów, ośmiornice jako zwierzęta domowe, czy - wbrew pozorom - pozłacane toalety. Niektóre zakupy śmieszą, inne dziwią, cześć wydaje się niedorzeczna.

 

Lady Gaga (szacunkowa wartość: $275 mln)

Lady Gaga boi się duchów do tego stopnia, że podobno wydała $50,000 na miernik pola elektromagnetycznego, aby je można było wykryć. Podobno wydała także $52,000 na szkolonego w NASA chemika, który miał znaleźć sposób wypuszczania pary przez sukienkę uszytą na kształt filiżanki.

Poza tym nie zawahała się wydać $19,000 na ręcznie uszytą koronkę do sukienki oraz $60,000 na 27 sztuk ozdobnych karpi Koi do swojego akwarium.

 

Nicolas Cage (szacunkowa wartość: $25 mln.)

Aktor uwielbia egzotyczne zwierzęta i historyczne artefakty.

Zapłacił 276 tysięcy dolarów za czaszkę rzadkiego dinozaura w 2015 roku, która okazała się być skradziona i musiał ją oddać do muzeum.

Wydał także 150,000 dolarów na trzymaną w domu ośmiornicę i kolejne 150,000 na pierwszy komiks o Supermanie.

Kupił również dwa zamki i parę kobr albinosów.

Na swoje ekstrawagancje Cage wydał tak dużo pieniędzy, że kilka lat temu pojawiły się informacje, iż w latach 1996 - 2011 przepuścił fortunę w wysokości 150 milionów dolarów.

 

Steve Cohen (szacunkowa wartość: $14.6 mld)

Nie każdy go zna, bo to człowiek ze świata finansów, a nie sceny i ekranu. Menedżer funduszu hedgingowego, Steve Cohen, podobnie jak wielu innych bogaczy, lubi kolekcjonować dzieła sztuki.

Ale jego gust wykracza poza obrazy i rzeźby. Podobno wydał $8 mln. na 14-stopowego rekina zakonserwowanego w formaldehydzie, co uznawane jest za dzieło stworzone przez sławnego i najbogatszego artystę brytyjskiego - Damiena Hirsta.

Cohen przeznaczył też kiedyś $100,000 dla gwiazdy Food Network, szefa kuchni Guya Fieriego, aby spędził z nim jeden dzień.

 

Mike Tyson (szacunkowa wartość: $3 mln)

Tyson kupił trzy tygrysy bengalskie, które kosztowały $70,000 każdy, oraz wynajął trenera, któremu płacił 125,000 dolarów rocznie.

Kupił również wannę z 24-karatowego złota o wartości 2.2 miliona dolarów, ale podobno był to prezent dla kogoś.

W związku z wieloma wydatkami w 2003 roku ogłosił upadłość.

Na co dzień jego największą miłością są podobno gołębie.

 

Kanye West (szacunkowa wartość: $1.3 mld.)

West jest raperem, producentem muzycznym i kandydatem na prezydenta w wyborach 2020 (Białego Domu nie zdobędzie, ale przecież nie o to w tym chodzi).

Poza tym West lubi dawać prezenty. Dla Jay-Z kupił złotą czaszkę za 34,000 dolarów. Dla 7-letniej córki North West tiarę wysadzaną diamentami za 62,000 dolarów. Sobie kupił wysadzane diamentami zęby za 60,000 dolarów.

Wraz z żoną, Kim Kardashian, wydali ponad ¾ miliona na renowację apartamentu, w którym pojawiły się pozłacane toalety oraz najnowocześniejszy sprzęt kuchenny Electrolux inkrustowany sztucznymi diamentami firmy Swarovsky. Tak, drzwi lodówki ozdabiane diamentami, piekarnik, zmywarka do naczyń, etc.

 

Drake (szacunkowa wartość: $150 mln.)

Artysta sceniczny Drake lubi luksusy i lubi dopasowywać je do swoich potrzeb. Jednym z przykładów może być zakup za prawie pół miliona dolarów materaca z końskiego włosia z wbudowanym w wezgłowiu barkiem na szampana i whiskey.

Inny przykład, to diamentowa sowa zamontowana jego Rolls-Roysie.

 

Mariah Carey (szacunkowa wartość: $520 mln.)

Piosenkarka lubi otaczać się luksusami, którymi otacza nawet swoje psy.

Według Vanity Fair , Carey wydaje co miesiąc 100,000 dolarów na dostarczanie egzotycznych kwiatów do dowolnego miejsca, w którym się znajduje. W 2016 r. media informowały, iż miesięcznie wydaje $45,000 na relaksujące spa dla swych psów.

W swoim domu na niecodzienne pomieszczenia. Na przykład cukierkowy pokój dla swoich dzieci.

Paris Hilton (szacunkowa wartość: $300 mln.)

Hilton znana jest ze swych ekstrawagancji. Postawiła swoim psom dwupiętrową rezydencję z pełną klimatyzacją, designerskimi meblami i nastrojowym oświetleniem. Szacunkowy koszt to jedyne 325,000 dolarów.

I chociaż wielu milionerów wydaje na samochody, to kolekcja Paris Hilton jest unikalna. Nie chodzi o marki, ale…

Zawiera na przykład BMW i8, który zamiast farbą pokryty jest specjalnym, zmieniającym kolory materiałem holograficznym. Posiada też różowego Bentleya Continental GT z deską rozdzielczą inkrustowaną diamentami, za zainstalowanie której zapłaciła 200,000 dolarów.

Podobno niedawno kupiła drona służącego wyłącznie do robienia zdjęć selfie.

To tylko kilka przykładów. Nietypowych zakupów dokonywanych przez bogatych jest wiele. Ale, z drugiej strony, skoro ich na to stać…

RJ