----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

22 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Politycy ze Springfield będą czwartymi najlepiej opłacanymi ustawodawcami w kraju po podwyżce o 2,700 dolarów uwzględnionej w budżecie Illinois na 2023 r. Ich wynagrodzenia wzrosły o 8% od czasu objęcia urzędu przez gubernatora J.B. Pritzkera.

Podwyżka wynagrodzeń została zapisana w rekordowym budżecie wartości ponad 46 miliarda dolarów, podpisanym 19 kwietnia przez gubernatora Pritzkera. To już trzeci raz, kiedy stanowi ustawodawcy przyznali sobie podwyżki. W sumie ich wynagrodzenia podstawowe wzrosły o 8% w czasie urzędowania Pritzkera i będą zarabiać co najmniej $73,345 rocznie, gdy nowy budżet zacznie obowiązywać 1 lipca.

Według National Conference of State Legislatures, średnia pensja stanowego ustawodawcy w USA wynosi 34,348 dolarów – mniej niż połowę tego, co zarabiają w Illinois. Wiele stanowych organów ustawodawczych pracuje w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy Zgromadzenie Ogólne stanu Illinois jest bliższe pracy pełnoetatowej.

Oprócz czwartych najwyższych wynagrodzeń w kraju, ustawodawcy Illinois otrzymują 151 dolarów każdego dnia sesji ustawodawczej wraz ze zwrotem kosztów podróży, a także dodatkowe stypendia za pełnienie funkcji kierowniczych w partii lub kierowanie komisjami, o wartości od 10,000 do prawie 30,000 dolarów rocznie.

Seria podwyżek

Prawodawcy nie tylko zagłosowali za podwyżką, gdy Pritzker został gubernatorem w 2019 r., ale dwukrotnie podnieśli swoje pensje w czasie, gdy rząd Illinois był uzależniony od tymczasowej federalnej pomocy związanej z pandemią, aby utrzymać się na powierzchni.

Illinois szczyci się najwyższymi stanowymi i lokalnymi stawkami podatkowymi, drugimi co do wysokości podatkami od nieruchomości w kraju, drugą najwyższą stawką podatku od paliwa i wiodącym w kraju zadłużeniem emerytalnym. W 2021 było stanem, z którego wyprowadziła się największa liczba mieszkańców. Illinois ma także najniższy rating kredytowy w kraju i było jedynym stanem zmuszonym polegać na awaryjnych pożyczkach z rezerwy federalnej, aby utrzymać swoje finanse na powierzchni podczas pandemii. Dzieje się tak, ponieważ dwie dekady przesadnych obietnic ze strony polityków pozostawiły stan z 317 miliardami dolarów długu emerytalnego.

Podwyżki zazwyczaj powinny być związane z dobrze wykonaną pracą. Wyniki pracy ustawodawców w Illinois wydają się pozostawiać wiele do życzenia.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----