----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

22 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu, a całkowita liczba Amerykanów otrzymujących pomoc spadła do najniższego poziomu od ponad 50 lat.

Około 1.42 miliona Amerykanów pobierało tradycyjne zasiłki dla bezrobotnych w tygodniu liczonym od 9 kwietnia, najmniej od 21 lutego 1970 roku.

Dwa lata po tym, jak pandemia koronawirusa pogrążyła gospodarkę w krótkiej, ale niszczycielskiej recesji, amerykańscy pracownicy cieszą się niezwykłą pewnością zatrudnienia. Cotygodniowe wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, które w dużej mierze dotyczą zwolnień, pozostają niezmiennie poniżej poziomu 225,000 sprzed pandemii.

W ubiegłym roku pracodawcy dodali rekordowe 6.7 miliona miejsc pracy, a w 2022 roku dodawali średnio 560,000 więcej każdego miesiąca. Stopień bezrobocia wynosi obecnie zaledwie 3.6%, niewiele powyżej najniższego punktu od 50 lat. A na każdego bezrobotnego Amerykanina przypada rekordowa liczba 1.7 wakatów.

Amerykański rynek pracy i cała gospodarka wykazały niezwykłą odporność pomimo trwających awarii łańcucha dostaw, ekonomicznych konsekwencji wojny Rosji z Ukrainą i najwyższej inflacji konsumenckiej od 40 lat.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----