----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

31 marca 2022

Udostępnij znajomym:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przyjęć do szpitali z powodu zarażenia Covid-19 w Stanach Zjednoczonych spadła o 32 procent.

Obecnie jest  ich najmniej od czasu, gdy USA zaczęły prowadzić rejestry na początku pandemii – podaje NBC News powołując się na dane z Department of Health and Human Services. Średnia liczba hospitalizacji spadła do poziomu 16,760 dziennie.

Departament Zdrowia zaczął rejestrować liczbę przyjęć do szpitali spowodowanych koronawirusem w marcu 2020 r. Do tej pory najwięcej, bo aż 159 tysięcy, odnotowano 20 stycznia br. podczas fali wywołanej przez mutację Omikron. Podczas gdy średnia krajowa wynosi 63 tysiące dziennie, w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba hospitalizacji spadła o 32 procent, z 24,595 do 16,760. Wiele stanów odnotowuje ich najmniej od początku pandemii, wśród nich Wyoming, który zgłosił ich w czwartek tylko dziewięć.  

Dr Anthony Fauci zauważa, że nowe leki przeciwwirusowe zapobiegają ciężkiemu przebiegowi choroby.

„(,,,) Widac, iż działają dobrze. Na tyle, że ludzie nie trafiają do szpitali” – powiedział podczas briefingu w Białym Domu .

W USA obniża się także liczba samych zachorowań na Covid - 19. Średnio notuje się 32 tysiące nowych przypadków dziennie. To spadek o 7 proc. w porównaniu do sytuacji sprzed dwóch tygodni. Choć w Sanach Zjednoczonych dominuje kolejny wariant mutacji Omikron – o nazwie BA.2, nie wiadomo czy wywoła on koleją falę.

al 

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----