Najnowocześniejsze centrum Facebooka w DeKalb
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma Facebook zapowiedziała budowę centrum przetwarzania danych w miejscowości DeKalb, na dalekich zachodnich przedmieściach Chicago. To projekt o wartości 800 milionów dolarów, który stworzy około 100 stałych miejsc pracy i będzie w stu procentach zależny od energii odnawialnej.

Centrum danych o powierzchni 907,000 stóp kwadratowych, dwunaste takie w Stanach Zjednoczonych i pierwsze w Illinois, będzie zużywać o 80% mniej wody niż przeciętne centrum danych - zapowiedział we wtorek gigant mediów społecznościowych.

100 zatrudnionych na stałe pracowników będzie obejmować techników, inżynierów, kierownictwo, osoby zarządzające infrastrukturą, specjalistów od logistyki oraz pracowników ochrony.

W wybranym miejscu będzie mogło powstać 5 budynków, a 2 z nich zostaną ukończone do 2022 roku - poinformowała firma.

"W miarę upływu czasu będziemy decydować, czy dalszy rozwój będzie miał sens" - powiedziała Rachel Peterson, wiceprezes ds. strategii centrów danych Facebooka.

Peterson dodała, że Facebook wybrało DeKalb na dalekich zachodnich przedmieściach Chicago ze względu na dostęp do energii odnawialnej, puli talentów i silnych partnerów społecznych.

"Stan Illinois jest podekscytowany, że Facebook postanowił zbudować najnowocześniejsze centrum przetwarzania danych, które zwiększy nasze zaangażowanie w rozwój technologii i energii odnawialnej w całym Illinois" - powiedział Michael Negron, pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Handlu i Możliwości Ekonomicznych w Illinois.

"To dobrodziejstwo dla naszej społeczności, a po uruchomieniu, to centrum danych stanie się częścią sieci, która łączy ludzi na całym świecie" - powiedział burmistrz DeKalb, Jerry Smith.

JM