Najważniejsze wybory w naszym życiu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze powiatu Cook wezwały we wtorek wszystkich mieszkańców do zarejestrowania się do nadchodzących wyborów, jeśli jeszcze tego nie zrobili i zaplanowanie oddania swojego głosu.

"Mamy 42 dni - 42 dni - do wydarzenia, które - czego nie jestem w stanie wystarczająco podkreślić - będzie najważniejszymi wyborami w naszym życiu" - powiedziała we wtorek szefowa rady powiatu Cook, Toni Preckwinkle. Wtorek był Narodowym Dniem Rejestracji do Wyborów w USA. "Jeśli nie jesteś zarejestrowany do głosowania, jeszcze nie jest za późno. Bardzo ważne jest, abyś już teraz przygotował sobie plan, gdzie i kiedy zamierzasz głosować".

Rejestracja do wyborów jest otwarta do 6 października w przypadku dokonania rejestracji osobiście oraz do 18 października - w przypadku rejestracji online dla mieszkańców powiatu Cook.

Ze względu na pandemię koronawirusa oczekuje się, iż wielu wyborców skorzysta z kart do głosowania pocztowego. Urzędnicy wzywają osoby z wysokim ryzykiem narażenia na Covid-19, w tym osoby starsze, do głosowania korespondencyjnego. Mieszkańcy mogą poprosić o przesłanie kart do głosowania pocztą do 29 października, a wypełnione karty muszą zostać odesłane do dnia wyborów 3 listopada, aby zostały zaliczone.

Osobom, które wolą głosować osobiście Preckwinkle sugeruje wcześniejsze głosowanie, aby uniknąć długich kolejek w dniu 3 listopada. Wczesne głosowanie w powiecie Cook trwa od 19 października do 2 listopada i odbywa się w kilkudziesięciu miejscach.

Jeśli głosujesz w dniu wyborów, musisz udać się do swojego okręgu, a informacje na temat ich lokalizacji dostępne są w internecie, na stronie: https://www.cookcountyclerk.com/service/your-voter-information

"Jesteśmy w środku niesamowitego, niezwykle trudnego i stwarzającego wiele wyzwań roku. Pandemia Covid-19 zakłóciła nasze codzienne życie w sposób, którego nie mogliśmy sobie wyobrazić" - powiedziała Preckwinkle. "Znajdujemy się również w momencie narodowych rozrachunków z niesprawiedliwością rasową i przemocą ze strony policji. Jestem tak dumna, tak dumna z naszych młodych ludzi, którzy przez ostatnie kilka miesięcy korzystali ze swojego prawa do pokojowych protestów... Mam nadzieję, że ci młodzi ludzie wykażą się tą samą determinacją i duchem podczas listopadowych wyborów".

Preckwinkle wezwała także młodzież i młodych dorosłych do pracy w charakterze sędziów elekcyjnych. Starsze osoby, które zwykle pracują jako wolontariusze, "boją się o swoje zdrowie w tych trudnych czasach" i nie są w stanie zaoferować w tym roku swoich usług - powiedziała.

Szefowa rady powiatu Cook odrzuciła również przekonanie, że indywidualne głosy nie mają znaczenia. Zdobyła mandat radnej w 4 dzielnicy różnicą zaledwie 109 głosów z ponad 11,000 oddanych kart.

"Zwracając się do młodej osoby, lub każdej osoby, która nadal uważa, że jej głos nie ma znaczenia lub może jest niezadowolona z wyboru kandydatów - musicie zrozumieć, jaka jest stawka, od tego, kto zostanie powołany na całe życie do Sądu Najwyższego, po kwestie tego, czy ustawa Affordable Care Act pozostanie konstytucyjna. Twój głos ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek. Zarejestruj się i zagłosuj. Lepsze jutro zależy dziś od ciebie".

Więcej informacji na temat głosowania w powiecie Cook można znaleźć na stronie: https://www.cookcountyclerk.com/agency/2020-elections

JM