Najwięcej miliarderów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Na świecie jest prawie 2,400 osób, których wartość netto majątku przekracza 1 miliard dolarów. Ponad jedna czwarta z nich mieszka w Stanach Zjednoczonych. W sumie w całym kraju jest ponad 250 miast i miasteczek, które przynajmniej jeden z najbogatszych ludzi na świecie nazywa domem.

Korzystając z danych listy miliarderów Forbesa (Forbes' Real Time Billionaires), 24/7 Wall St. zidentyfikowało miasto w każdym stanie z największą liczbą miliarderów. Łączna wartość netto osób w niektórych miastach USA przekracza całkowity roczny PKB wielu stanów.

Amerykańskie miasta, w których mieszka najwięcej miliarderów, są często ściśle powiązane ze źródłami majątku swoich najbogatszych mieszkańców. W rezultacie wiele miejsc na tej liście ma duże skupiska firm z dobrze płatnych branż, takich jak finanse, technologia czy ropa naftowa.

W Illinois najwięcej miliarderów mieszka w Chicago. Łącznie jest tu 11 osób, ktorych łączna wartość netto majątku wynosi 49.5 miliarda dolarów. Spośród mieszkańców Chicago z co najmniej 10-cyfrową sumą na koncie, najbogatszy jest Ken Griffin, którego majątek szacuje się na 15 miliardów dolarów.

Highland Park to drugie pod względem miliarderów miasto w Illinois. Mieszka tam dwóch miliarderów, których łączna wartość majątku przekracza 4.2 miliarda.

A tak wygląda sytuacja w poszcególnych stanach:

12

na podst. www.thecentersquare.com

jm