Najwięcej zgonów od początku lipca
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urzędnicy ds. zdrowia stanu Illinois potwierdzili w środę 37 zgonów związanych z Covid-19 - najwięcej zgłoszonych w ciągu jednego dnia od początku lipca. Nowe ograniczenia związane z koronawirusem zaczynają obowiązywać w powiatach Will i Kankakee.

37 ofiar śmiertelnych zgłoszonych w środę to najwięcej od 7 lipca, kiedy również odnotowano 37 zgonów. Poza tym jedynymi dniami z liczbą ofiar powyżej 30 w tym okresie był 28 lipca (30 zgonów) i 8 lipca (36 zgonów).

Podczas gdy średnia liczba zgonów z 14 dni utrzymywała się na poziomie około 15 lub 16 przez ostatnie tygodnie, w środę wzrosła do 20.

Z danych Departamentu Zdrowia Publicznego w Illinosi wynika, iż w ciągu ostatniego dnia potwierdzono również 2,157 nowych przypadków Covid-19, a liczba przeprowadzanych testów przekroczyła 50,000 po raz piąty w tygodniu. Wskaźnik pozytywności w całym stanie w okresie od 19 do 27 sierpnia spadł nieznacznie do 4 procent.

Nowe ograniczenia w regionie południowym, obejmującym między innymi powiaty Will i Kankakee, weszły w życie w środę, dotyczą one liczby zgromadzeń (do 25 osób), zakazu spożywania posiłków w barach i restauracjach oraz korzystania z tzw. party bus, czyli imprezowych autobusów.

Środki zaradcze zostały wprowadzone po tym, jak wskaźnik pozytywności w regionie przekroczył 8 procent przez trzy kolejne dni.

Dodatkowe ograniczenia obowiązują także w dalszym ciągu w regionie Metro East w pobliżu St. Louis, gdzie wskaźnik pozytywności utrzymuje się powyżej określonych w planie Restore Illinois 8 procent, przekraczając 9.7 procent w niedzielę.

Zasoby szpitalne i ilość hospitalizacji związanych z koronawirusem utrzymują się w ramach stanowych wytycznych, przy czym 1,573 pacjentów hospitalizowanych jest obecnie z powodu Covid-19, z czego 350 na oddziałach intensywnej terapii, a 132 podłączonych jest do respiratorów.

JM