----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Po roku przerwy do Wietrznego Miasta powróci sylwestrowy pokaz sztucznych ogni. Ma to być najbardziej spektakularne widowiska, jakie dotychczas widzieli mieszkańcy Chicago.

"Będzie to największy pokaz fajerwerków w historii miasta i jeden z największych na świecie" – przekazał prezes Arena Partners, John Murray, który koordynuje wydarzenie. „To takie wspaniałe, że miasto jest znowu otwarte i ponownie wita ludzi w naszych fantastycznych hotelach, restauracjach i instytucjach kulturalnych".

Pokaz odbędzie się wzdłuż jeziora Michigan i rzeki Chicago, sztuczne ognie będą odpalane z ośmiu oddzielnych miejsc na odcinku o długości 1.5 mili. Widowisko będzie zsynchronizowane ze specjalną ścieżka dźwiękową.

"Jestem zachwycona, że możemy ponownie powitać sylwestrowe fajerwerki i mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę tradycję w przyszłości" - powiedziała w oświadczeniu burmistrz Lori Lightfoot. "Co ważne, pokaz można oglądać na zewnątrz, gdzie rozprzestrzenianie się COVID-19 jest mniej prawdopodobne, więc nasi mieszkańcy i goście powinni czuć się komfortowo, zachowując dystans społeczny oraz nosząc maski lub oglądając widowisko bezpiecznie z domu. Z niecierpliwością czekam na powitanie szczęśliwego nowego roku" - dodała burmistrz

Pokaz będzie emitowany na żywo w programie NBC 5 "A Very Chicago New Year" oraz transmitowany w aplikacji NBC Chicago, na Roku, Amazon Fire TV i Apple.

Miejscy urzędnicy podkreślają, że pokaz fajerwerków jest ważny dla branży restauracyjnej i hotelarskiej, gdyż ściągnie do miasta wiele ludzi. Jednak namawiają do bezpiecznego świętowania. "Zachowaj taką odległość, aby nie wymieniać się powietrzem z innymi ludźmi" – radzi dr Ngozi Ezike z Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois.

"Nowy Rok to tak wyjątkowy czas dla nas wszystkich, dlatego to tak ważne dla miasta, aby stworzyć możliwość świętowania, ale w sposób, który jest bardzo bezpieczny” - posumował Samir Mayekar, wiceburmistrz.

al