----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Hot dogi to jeden z symboli kulinarnych Ameryki. W Chicago każdy dzień może być uznany za Dzień Hot Doga, ponieważ stanowią one fundamentalną część kultury i tożsamości żywnościowej regionu, ale oficjalny dzień tego przysmaku obchodzony jest w tym roku w środę, 20 lipca.

Skąd się wzięły kultowe kanapki?

W 1916 roku restauracja Nathan's Famous na Coney Island rozpoczęła serwowanie tanich hot-dogów. Skąd się wzięły? Najbardziej wiarygodna wydaje się być wersja założyciela Nathan's Famous Hot Dogs, który opowiedział o niej na łamach "Daily Sentinel" w 1974 roku. Otóż imigrant Nathan Handwerker, który pracował w restauracji Feltman's German Gardens na Coney Island, wypowiedział kulinarną wojnę swojemu szefowi. Handwerker postawił na jakość i cenę - stworzył hot doga za 5 centów, o połowę tańszego od tego serwowanego u Feltmana. Co więcej, pomysłowy imigrant wykorzystał sekretny przepis swojej narzeczonej (i partnerki biznesowej) i stworzył hot doga smaczniejszego od konkurencji. Tańszy i lepszy w smaku hot dog uczynił Handwerkera królem branży - dziś Nathan's Famous to około 14 tys. lokali na całym świecie i słynny, coroczny konkurs jedzenia hot dogów, który odbywa się dokładnie tam, gdzie wszystko się zaczęło 105 lat temu: na Coney Island.

Latem hot dogi przychodzą na myśl niemal natychmiast, kiedy zastanawiamy się nad prostym i szybkim posiłkiem. Letni dzień w wesołym miasteczku lub na stadionie baseballowym nierozłącznie kojarzy się z tym przysmakiem. Hot dogi nie muszą być przyrządzane z mięsem, a każdy może cieszyć się ulubioną, niemal kultową amerykańską potrawą o każdej porze roku. Oczywiście, hot dogi można kupić i zjeść o każdej porze roku, jednak 20 lipca jest właśnie tym dniem, w którym traktujemy je z najwyższym szacunkiem.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----