Narodowy Dzień Popcornu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

19 stycznia obchodzimy Narodowy Dzień Popcornu. Historia kukurydzy ma ponad 10 tysięcy lat. Jej kolebką jest Meksyk - ojczyzna kuchni, w której kukurydza i czerwona fasola odgrywają istotną rolę.

Według odkryć archeologicznych na terenach obecnego Meksyku, prażenie kukurydzy mogło być jednym z pierwszych sposobów jej przyrządzania. Prażenie kukurydzy było znane także wśród Azteków, Inków i innych plemion Indian północnoamerykańskich. Na stanowiskach archeologicznych w Peru znaleziono resztki prażonej kukurydzy z 4700 roku p.n.e. - informuje Wikipedia.

W Ameryce w XIX w. popcorn był podawany na śniadanie w formie „owsianki” czy „kaszki”, puddingów, ciast, a także jako dodatek do zup, sałatek i innych dań. Zmieszany z melasą był pierwowzorem słodkiej przekąski Cracker Jack. W USA w latach 80. XIX w. był popularną przekąską, a później stał się nieodłącznym elementem kin, a następnie seansów telewizyjnych w domu.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Popcornu, firma Garrett Popcorn będzie oferować torebki tego popularnego przysmaku w cenie jednego dolara.

Kultowa marka popcornu ogłosiła sprzedaż w mediach społecznościowych, zapowiadając, że będzie oferować małe torebki popcornu w promocyjnej cenie w rejonie Chicago w dniach od 13 do 17 stycznia w godz. od 11 rano do 1 po południu. W pozostałych lokalizacjach promocja będzie obowiązywać do 19 stycznia. Obowiązuje limit jednej torebki na osobę, a cena $1 nie obejmuje podatku.

Garrett często oferuje zniżki na święta związane z popcornem czy rocznicami firmy. Zwykle, w zależności od smaku, mała torebka popcornu kosztuje nieco poniżej 5 dolarów.

Monitor