----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Gubernator Illinois zawetował ustawę gwarantującą dodatkowe zwolnienia lekarskie związane z zachorowaniem na Covid-19 dla wszystkich pracowników szkół, jednocześnie sygnalizując poparcie dla kompromisowego planu, który ograniczyłby to świadczenie tylko dla w pełni zaszczepionych nauczycieli.

Zgodnie z propozycją gubernatora Pritzkera osoby takie będą kwalifikować się do płatnego urlopu i przywrócenia dni chorobowych, które wykorzystały już w tym roku z powodu koronawirusa. Jego rozmowy z liderami dwóch największych związków zawodowych nauczycieli trwają od kilku tygodni. Zwolennicy ustawy twierdzą, że jest ona potrzebna, aby wesprzeć pedagogów zmuszonych obecnie do korzystania ze wszystkich swoich dni chorobowych, jeśli oni lub ich dzieci zakażą się wirusem lub muszą odbyć kwarantannę.

W oświadczeniu J.B. Pritzker wyraził uznanie dla pracowników, którzy przyjęli szczepionki.

"Ta inicjatywa zapewni płatne urlopy administracyjne tym pracownikom oświaty, którzy zachorowali pomimo zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby chronić siebie i ludzi wokół” – powiedział gubernator.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku władze Illinois nakazały szczepienia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkół publicznych od przedszkola do 12 klasy lub poddawaniu się regularnym testom.

Związki po stronie gubernatora

"Dziękujemy za jego ciągłe wsparcie dla nauki, zdrowia publicznego oraz współpracę w celu zapewnienia nauczycielom i pracownikom szkół zasobów, które pomogą im utrzymać bezpieczeństwo dzieci i otwarte szkoły" - powiedział Dan Montgomery, prezes Illinois Federation of Teachers.

Zapis ustawy, który ma zastąpić tę zawetowaną jest w większości identyczny, różni się tylko tym, że na świadczenia chorobowe z tytułu koronawirusa kwalifikować się będą osoby zaszczepione. Obejmuje ona pracowników publicznych szkół, uniwersytetów i collegów.

Niektórzy dyrektorzy mają obawy, co do nowej propozycji. Ma to związek z obecnymi brakami w kadrze nauczycielskiej. Na razie nie jest jasne, kiedy ustawa zostanie wprowadzona.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----