Nauka dalej sprzed komputerów?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Związek Nauczycieli z Chicago apeluje o kontynuacje zdalnego nauczania w przyszłym roku szkolnym. Zdaniem działaczy władze miasta powinny podjąć taką decyzję w trosce o dobro uczniów, nauczycieli i całego personelu.

„Nie ma możliwości pełnego otwarcia szkół publicznych na terenie miasta. To igranie z bezpieczeństwem uczniów. Jeszcze niedawno byliśmy skłonni do otwarcia szkół tej jesieni, ale patrząc na aktualną sytuację epidemiologiczną i ilość przypadków zakażeń, która rośnie, a nie maleje, nie widzimy takiej możliwości. Pandemia wymyka się spod kontroli, a to oznacza, że musimy kontynuować naukę zdalną dopóki sytuacja się nie uspokoi” – powiedział prezes związku Jesse Sharkey.

W Los Angeles I San Diego szkoły publiczne będą nauczać zdalnie. Zarząd Szkół w Chicago (CPS) nie wydał w tej sprawie oficjalnego komunikatu. „Nie wiadomo jeszcze, czy burmistrz i rada szkoły w Chicago zastosują te zdroworozsądkowe środki” – dodał Sharkey. Wiadomo natomiast, że CPS przygotowuje dwa scenariusze – nauki zdalnej i stacjonarnej. Burmistrz Chicago zapowiedziała, że finalna decyzja zapadnie dopiero pod koniec sierpnia, bo wymaga to konsultacji społecznych w których udział wezmą nauczyciele, rodzice uczniów i lekarze.

„Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli to elementy najważniejsze. Nasza decyzja co do formy nauczania w przyszłym semestrze będzie oparta na najbardziej aktualnych danych i opinii urzędników ds. zdrowia” – powiedział rzecznik CPS Michael Passman i jednocześnie zapewnił, że Zarząd Szkół współpracuje w tej sprawie ze Związkiem Nauczycieli.

W przyszłym tygodniu mają pojawić się „wstępne wytyczne”, ale co kryje się pod tym pojęciem – nie wiadomo. Związek nauczycieli, którego relacje z władzami miasta nie są najlepsze, zwraca uwagę, że jest już za późno, aby rozważać ponowne otwarcie szkół tej jesieni.

„Władze poszczególnych szkół nie zdały egzaminu. Nie było dystansu społecznego pomiędzy uczniami, nie było maseczek, nie było środków ochrony indywidualnej i wymaganej dezynfekcji” – brzmi fragment oświadczenia związku.

FK