----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Największy dostawca gazu w Illinois chce podwyższyć ceny swych usług o rekordowe 293 miliony dolarów. Jeśli zostaną zatwierdzone, nowe ceny wejdą w życie pod koniec roku.

Byłaby to 3 podwyżka w okresie 4 lat, tym razem rekordowa. Według organizacji konsumenckich żadna firma zajmująca się dystrybucją gazu w naszym stanie jeszcze nigdy nie domagała się tak dużej sumy.

Decyzja teraz w rękach członków Illinois Commerce Commission (ICC). W mało prawdopodobnym przypadku, że Nicor otrzyma wszystko, o co prosi, średni rachunek za gaz dla gospodarstw domowych na przedmieściach, które w większości obsługuje ta firma, wzrósłby o ponad 8 procent.

Firma pewnie nie otrzyma całej sumy, ale na pewno jej część. Ewentualnej podwyżce sprzeciwia się wiele organizacji, w tym Citizens Utility Board, która zapowiada walkę:

„Żądanie firmy Nicor dotyczące podwyżki, to policzek dla konsumentów (…)” - napisał dyrektor wykonawczy Citizens Utility Board, David Kolata w komunikacie prasowym. „To trzecia prośba Nicor dotycząca rekordowej podwyżki w ciągu ostatnich czterech lat, obejmująca wzrost zysku dla akcjonariuszy w wysokości 10.35%. Dość tego".

W przypadku dwóch poprzednich podwyżek od 2017 r. Nicor zażądał łącznie 438 milionów dolarów, z czego ICC zatwierdziło 261 milionów dolarów.

RJ