Nie dostałeś czeku na $1,200?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Urząd Podatkowy planuje rozesłać zawiadomienia do prawie 10 mln. osób, które mogą kwalifikować się do rządowego programu symulacyjnego, lecz jeszcze nie otrzymały pieniędzy.

Dotyczy to głównie tych, którzy zazwyczaj nie składają zeznań podatkowych, ale w grupie tej mogą znaleźć się osoby, które pominięto z innych powodów. Dlatego urząd daje czas do 15 października na rejestrację na stronie IRS.gov. Sprawy te będą rozpatrzone, a przyznane w wyniku tego procesu płatności rozesłane do końca roku.

IRS poinformował, iż do tej pory płatności stymulacyjne otrzymało ok. 160 mln. osób. Aby jak najszybciej dostarczyć czeki, urząd bazował na najnowszych zeznaniach podatkowych.

Są jednak miliony Amerykanów, którzy nie rozliczają się z podatków, na przykład niektórzy seniorzy, czy osoby o najniższych dochodach. Wielu w tych grupach wciąż czeka na pieniądze.

„Podejmujemy ten dodatkowy krok, aby pomóc tym, którzy mogą nawet nie wiedzieć, że kwalifikują się do takiej pomocy lub nie wiedzą, jak się zarejestrować” – napisał w oświadczeniu komisarz IRS, Chuck Rettig. „Osoby, które nie muszą składać zeznania podatkowego, mogą szybko zarejestrować się na IRS.gov i otrzymać pieniądze w tym roku”.

IRS twierdzi, że rozpocznie wysyłanie listów z zawiadomieniami 24 września, w których informować będzie odbiorców, że mogą kwalifikować się na płatności, jeśli spełnią określone kryteria.

IRS podał, że 7 milionów ludzi zarejestrowało się już za pomocą programu Non-Filers, aby otrzymać czek.

Bez gwarancji

Jeśli jednak uprawnione osoby nie zarejestrują się do 15 października i nie otrzymają czeku, będą musiały złożyć federalne zeznanie podatkowe, aby ubiegać się o czek stymulacyjny, podał IRS. W niektórych przypadkach może to oznaczać oczekiwanie do początku 2021 r., aby złożyć podatki za bieżący rok.

IRS ostrzega również, że otrzymanie listu jeszcze nie gwarantuje, że ktoś kwalifikuje się do otrzymania czeku stymulacyjnego. Niektóre osoby są wyłączone z płatności.

RJ