Nie zapominaj o spisie powszechnym!
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Większość z nas wypełniła już niezbędne formularze w tegorocznym spisie powszechnym, jednak wielu osobom z różnych powodów nie udało się jeszcze tego zrobić. Władze Illinois, podobnie jak wielu innych stanów, przypominają, że 30 września upływa termin ich wypełnienia.

Znaczenie spisu ludności trudno przecenić, gdyż poza wieloma informacjami i liczbami na temat społeczeństwa, dane dotyczące populacji powiązane są z funduszami federalnymi i podziałem miejsc w Izbie Reprezentantów USA. Niski wskaźnik udziału w spisie może zagrozić milionom dolarów w funduszach federalnych przeznaczanych na poszczególne stany.

„Im wyższa liczba odpowiedźi na pytania Census, tym więcej pieniędzy z podatków federalnych wróci do Illinois” - powiedział JB Pritzker podczas niedawnej knferencji prasowej. „Zaledwie 1 procent mniej może spowodować, że stan straci ponad 195 milionów dolarów z funduszy federalnych w czasie, gdy potrzebujemy pełnego finansowania, jakie możemy uzyskać z Waszyngtonu”.

To około 15,000–20,000 dolarów na osobę, która nie została uwzględniona w spisie.

Illinois jest jednym z 10 stanów, które płacą więcej podatków federalnych, niż otrzymują funduszy federalnych. Wysoki wskaźnik odpowiedzi w spisie powszechnym 2020 może to zmienić.

W środę Illinois zajmowało siódme miejsce w kraju pod względem samodzielnego udziału mieszkańców w spisie, ze wskaźnikiem 69,8 procent, oraz 12 miejsce, gdy weżmiemy pod uwagę osoby pukające do drzwi i wypełniające ankiety w imieniu domowników. Wśród stanów z liczba mieszkańców powyżej 10 milionów w obydwu kategoriach zajmujemy pierwsze miejsce.

W 2010 r., gdy można było odpowiadać wyłącznie za pośrednictwem poczty, wskaźnik odpowiedzi w Illinois wyniósł 70,5%.  Tegoroczny spis umożliwia samodzielne wypełnienie formularza online, pocztą lub telefonicznie.