Nie zapominajmy o zwierzętach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Cook County Animal and Rabies Control apeluje do właścicieli zwierząt domowych o zachowanie specjalnych środków w czasie zapowiadanych na ten weekend ekstremalnych upałów. Agencja oferuje wskazówki, o których warto pamiętać:

Nie wolno zostawiać zwierząt w nagrzanych samochodach. Badania wykazały, że nawet przy opuszczonych szybach temperatura może wzrosnąć o 15 stopni powyżej temperatury zewnętrznej. Według prawa nie wolno zostawiać zwierząt w samochodzie, jeśli temperatura otoczenia przekracza 78 stopni F.

Wszystkie zwierzęta przebywające na zewnątrz powinny mieć zapewnioną wodę i cień, a także być monitorowane. Zwierzęta o krótkiej sierści i zwierzęta z jasny futrem są podatne na oparzenia słoneczne, szczególnie na nosach.

Jeśli twój pies na grubą sierść, rozważ jej obcięcie na lato. Jeden cal do dobra długość, aby zapewnić zwierzęciu komfort, unikając jednocześnie oparzeń słonecznych.

Zadbaj o łapy swojego psa. Pamiętaj, że asfalt i chodniki są cieplejsze niż trawa, a opuszki łap bardzo wrażliwe na ciepło. O ile to możliwe, wyprowadzaj psa na trawie, ziemi lub żwirze, unikając asfaltu i betonu w czasie upałów.

Utrzymuj niską temperaturę w domu. Upewnij się, że zwierzęta domowe mają wodę i zapewniony komfort.

Powinieneś poznać znaki ostrzegawcze udaru cieplnego, zwłaszcza jeśli twoje zwierzę było narażone na ciepło przez znaczny okres czasu. Objawy mogą obejmować zmęczenie, nadmierne dyszenie, dezorientację letarg, dyskomfort, drgawki i upadek. Jeśli u twojego zwierzaka wystąpi którekolwiek z nich, powinieneś poszukać pomocy weterynaryjnej.

Jeśli zobaczysz zwierzę, któremu grozi niebezpieczeństwo, skontaktuj się z lokalnym posterunkiem policji w celu uzyskania pomocy.

JM