----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Illinois jest jednym z sześciu stanów w USA, w których prawdopodobnie zaniżono liczbę mieszkańców w spisie powszechnym z 2020 roku – wynika z raportu amerykańskiego Biura Spisu Ludności opublikowanego w czwartek.

Powszechny spis ludności służy między innymi do przydzielania reprezentacji politycznej i funduszy federalnych w ciągu następnej dekady.

Ankieta przeprowadzona po spisie oszacowała niedoliczenia w sześciu stanach: Illinois, Arkansas, Florydzie, Mississippi, Tennessee i Teksasie. Jest to spowodowane niskimi wskaźnikami odpowiedzi podczas spisu ludności.

Raport wykazał również, że w ośmiu innych stanach: Delaware, Hawaje, Massachusetts, Minnesota, Nowy Jork, Rhode Island i Utah, liczby zostały zawyżone.

Z raportu wynika, że populacja Illinois została zaniżona o prawie 2 procent, co odpowiada 250,000 osób.

„Ubiegałem się o fotel gubernatora, obiecując, że będę najlepszym dyrektorem ds. marketingu w naszym stanie i odwrócimy trend emigracji, który widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku dekad” – powiedział J.B. Pritzker w wydanym oświadczeniu. „Ostatnie dane z US Census Bureau pokazują, że Illinois jest obecnie stanem, w którym rośnie liczba ludności”.

Nowe informacje nie zmieniły faktu, że Illinois niedawno straciło miejsce w Kongresie, co zmniejsza wpływ stanu w Izbie Reprezentantów USA.

Urzędnicy Biura Spisu Ludności nie odpowiedzieli na pytanie, co spowodowało błędne obliczenia.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----