Nieletni aresztowany w związku z postrzeleniem 7-latki
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowska policja aresztowała nieletnią osobę w związku ze strzelaniną, do której doszło podczas halloweenowego zbierania cukierków w dzielnicy Little Village. Krytycznie ranna została 7-letnia dziewczynka.

Funkcjonariusze nadal pracują nad zidentyfikowaniem pozostałych osób zaangażowanych w tę strzelaninę – poinformował rzecznik CPD, Anthony Guglielmi.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 5:30 w czwartek w rejonie ulic 26th i Lawndale, kiedy dziewczynka w stroju biedronki, zbierająca cukierki razem z rodziną, stała się przypadkową ofiarą strzelaniny. Według relacji świadków, trzyosobowa grupa ścigała 30-letniego mężczyznę, gdy padły strzały, trafiając dziewczynkę znajdująca się po drugiej stronie ulicy. Siedmiolatka została postrzelona w szyję i klatkę piersiową i w krytycznym stanie przewieziona do szpitala Strogera. Według najnowszych informacji lekarzom udało się ustabilizować jej stan.

Policja uważa, że strzelanina miała związek z działalnością gangów, a jej celem był 30-letni mężczyzna, postrzelony w rękę. Ofiara w dobrym stanie trafiła do szpitala Mount Sinai.

Policja odzyskała pistolet, ktory mógl być związany ze strzelaniną, trwają przyspieszone badania broni.

Rodzina dziewczynki dziękuje za życzliwość i wsparcie okazane przez ludzi z Chicago i całego kraju. W tej chwili jednak proszą o uszanowanie ich prywatności.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: