----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Do tej pory testy na Covid-19 były oferowane bezpłatnie wszystkim, również osobom bez ubezpieczenia zdrowotnego, a program federalny zwracał dostawcom usług medycznych koszty wykonanych testów u nieubezpieczonych. Ale ten program przestał akceptować roszczenia 22 marca, ponieważ Kongres nie przeznaczył na niego dodatkowych pieniędzy. Ten sam program ma także przestać płacić za szczepionki na koronawirusa dla osób nieubezpieczonych.

Prezydent Joe Biden apelował do Kongresu o zatwierdzenie dodatkowego finansowania i możliwe jest, że w nadchodzących dniach uda się osiągnąć w tej sprawie porozumienie, ale prawdopodobnie będzie to mniej pieniędzy niż żądał prezydent.

Na razie większość głównych dostawców usług medycznych z rejonu Chicago twierdzi, iż nadal zapewnia osobom bez ubezpieczenia zdrowotnego bezpłatne testy i szczepionki przeciwko Covid-19, w tym między innymi Walgreens, CVS Health, Northwestern Medicine, Duly Health and Care i Sinai Chicago. Ale niektórzy mniejsi usługodawcy na obszarach, które obsługują szczególnie narażone populacje, już zapowiadają ograniczenie ilości testów i szczepień. Eksperci martwią się, czy nie wpłynie to na kolejny wzrost zachorowań i czy w takim przypadku uda się zaspokoić zapotrzebowanie na testy i szczepionki.

Chociaż w dalszym ciągu spada ilość zachorowań i hospitalizacji, bardziej zaraźliwy wariant Covid-19, BA.2, jest obecnie dominującym szczepem w Stanach Zjednoczonych.

„Kiedy testy nie są darmowe i łatwo dostępne, staje się to kolejną barierą dla wielu osób, a co najważniejsze, naraża nas wszystkich na ryzyko” – powiedziała Roxanne Nava, dyrektor wykonawcza biur Metropolitan Family Services w Belmont Cragin i Skokie. „Naraża to więcej osób na ryzyko niezamierzonego rozprzestrzeniania się wirusa”.

Ośrodki zdrowia Esperanza, które mają lokalne ośrodki zdrowia w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta, planują na razie nadal zapewniać bezpłatne testy i szczepionki, ale mogą mieć problemy z kontynuowaniem tego, jeśli nastąpi kolejny wzrost - powiedział Dan Fulwiler, prezydent i dyrektor generalny Esperanzy. W tej chwili Esperanza jest w stanie pokryć dodatkowe koszty testowania i szczepienia osób nieubezpieczonych tylko dlatego, że popyt jest tak niski, wyjaśnił.

„Bardzo się martwimy, że jeśli popyt ponownie wzrośnie, być może będziemy musieli ponownie rozważyć tę decyzję” – powiedział Fulwiler, dodając, że w trakcie pandemii około połowa wszystkich testów i szczepionek przeciwko Covid-19 zapewnianych przez Esperanza, była przeznaczona dla osób bez ubezpieczenia zdrowotnego.

Kolejny wzrost Covid-19 bez funduszy federalnych dla nieubezpieczonych może oznaczać, że Esparanza i podobne kliniki, będą musiały ograniczyć inne programy, aby zaspokoić popyt, albo oferować mniej testów i szczepień niż potrzebują lokalne społeczności.

Chociaż dostawcy nie muszą już oferować bezpłatnych testów osobom bez ubezpieczenia, nadal muszą zapewnić im bezpłatne szczepionki przeciw COVID-19, zgodnie z wymogami federalnymi, nawet jeśli nie otrzymają za nie zwrotu kosztów.

Zamykane punkty testowe

Brak funduszy federalnych dla nieubezpieczonych pacjentów pojawia się w tym samym czasie, gdy stanowy departament zdrowia zamknął 10 lokalnych punktów testowych COVID-19. Zostały one zamknięte 31 marca, a stanowy departament zdrowia powołał się na gwałtowny spadek zapotrzebowania i przewidywany koniec finansowania federalnego.

Zamknięcie tych punktów w połączeniu z brakiem funduszy na testy dla osób nieubezpieczonych, może utrudnić do nich dostęp wielu osobom. 

Wystarczające zasoby

Stanowy departament zdrowia twierdzi, że w dalszym ciągu dostępnych jest wiele zasobów, umożliwiających otrzymanie testów i szczepionek, w tym między innymi bezpłatne domowe testy na COVID-19 oferowane przez rząd federalny, federalne ośrodki zdrowia, które zapewniają usługi dla osób o niskich dochodach, oraz 33 stanowe finansowane witryny, które zapewniają bezpłatne, wykonywane ze śliny testy SHIELD COVID-19.

„Stan ma obecnie silną pozycję, aby zareagować na potencjalny wzrost, a stanowy zapas testów jest prawie całkowicie uzupełniony” – poinformował Michael Claffey, rzecznik stanowego departamentu zdrowia. „Mamy do dyspozycji ponad 1.5 miliona szybkich testów, a kolejne pół miliona będzie w drodze w nadchodzących tygodniach”.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago, Andrew Buchanan, powiedział, że chociaż „programy refundacji usługodawców zmieniają się, żadnemu mieszkańcowi nie powinno się uniemożliwić dostępu do szczepionki przeciwko Covid-19 ani wymagać uiszczenia za nią opłaty”.

Zauważył, że dostawcy mogą nadal otrzymywać zwrot kosztów za badanie osób bez ubezpieczenia w ramach odrębnego programu Departamentu Opieki Zdrowotnej i Usług Rodzinnych stanu Illinois. Program ten będzie nadal płacić dostawcom usług za testy, niezależnie od dochodów lub statusu imigracyjnego danej osoby.

Osoby mieszkające pod określonymi kodami pocztowymi miasta mogą również zamówić dodatkowe, bezpłatne, domowe testy na COVID-19 na stronie www.accesscovidtests.org. Rząd federalny nadal oferuje dwa zestawy czterech bezpłatnych testów na każde gospodarstwo domowe poprzez witrynę covidtests.gov.

Chociaż osoby nieubezpieczone w dalszym ciągu mają możliwość uzyskania bezpłatnych testów i szczepionek, niektórzy usługodawcy twierdzą, że jakiekolwiek ograniczenie dostępu jest niepokojące, szczególnie dla osób żyjących w najbardziej narażonych społecznościach, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.

„Musimy zrozumieć, że nie możemy jeszcze odebrać pomocy tym społecznościom” – twierdzi dr Mick Singh, dyrektor generalny Movilevax. „Nie możemy pozwolić, aby zostało całkowicie odebrane tak nagle, ponieważ są to populacje najbardziej zagrożone i zostaną tym najbardziej dotknięte. W ten sposób upewniamy się, iż nasze systemy opieki zdrowotnej nie zostaną przeciążone na dłuższą metę”.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----