----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Linie United Airlines twierdzą, że niezaszczepieni piloci kosztują firmę prawie półtora miliona dolarów co dwa tygodnie.

Portal Bloomberg donosi, że United zostało zmuszone do wysłania pilotów na płatne urlopy, ponieważ inni pracownicy odmówili „ryzykowania zdrowia i bezpieczeństwa” latając z niezaszczepionymi osobami.

W ubiegły piątek przedstawiciele United zwrócili się do sędziego z Teksasu, aby nie przedłużał tymczasowego zakazu na wymóg szczepień, które linie ogłosiły w sierpniu. Sędzia z Fort Worth odmówił jednak, przedłużając w poniedziałek nakaz tymczasowy, zakazujący liniom lotniczym wysyłania niezaszczepionych pracowników, korzystających z możliwości zwolnień ze szczepień ze względów religijnych bądź medycznych, na bezpłatne urlopy.

Zaraz wszedł w życie w ubiegłym miesiącu, a opracowany raport sugeruje, że niezaszczepieni piloci kosztują linie lotnicze z siedzibą w Chicago około 1.4 miliona dolarów co dwa tygodnie. Linie raczej nie odzyskają tych środków – twierdzi Bloomberg.

Pod koniec września United Airlines ogłosiły, że 99% jej pracowników zostało zaszczepionych zgodnie z jej wymogami. Prawie 600 nieszczepionych pracowników miało zostać zwolnionych, chociaż United potwierdziło, że setki innych ostatecznie dostosowało się do wymagań.

jm