----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Nowe prawo stanu Illinois zabrania szkołom i dystryktom szkolnym zatrzymywania odpisów lub dyplomów studentów ze względu na niespłacone saldo należne szkole.

Ustawa House Bill 4243 została podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera na początku tego miesiąca. Środek ma na celu utrzymanie uczniów w kolejnych klasach, nawet z niezapłaconymi rachunkami.

„To zmienia kodeks szkolny i zakazuje okręgom szkół publicznych odmawiania uczniom ocen, transkrypcji lub dyplomów z powodu niespłaconego rachunku” – powiedziała stanowa senator, Adriane Johnson.

Ustawa wymaga również, aby okręgi szkolne powiadamiały Illinois State Board of Education o całkowitej kwocie nieopłaconych rachunków.

„Pod koniec każdego roku szkolnego dystrykt szkolny musi skatalogować i zgłosić stanowej radzie edukacji całkowitą niezapłaconą kwotę, która pozostała” - powiedziała Johnson.

Prawo wchodzi w życie natychmiast.

„Studenci to znacznie więcej niż zestaw kredytów” – powiedział Johnson w oświadczeniu. „Są naukowcami i przyszłymi współpracownikami naszego społeczeństwa i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby rozwijać ich kariery akademickie i nie przyczyniać się do niepotrzebnych obciążeń”.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----