----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 października 2021

Udostępnij znajomym:

Dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia oraz osoby z kilkudziesięciu krajów, w których brakuje szczepionek, będą zwolnione z nowych przepisów, wymagających, aby większość podróżnych do Stanów Zjednoczonych była zaszczepiona przeciwko Covid-19 – poinformowała w poniedziałek administracja prezydenta Bidena.

Rząd będzie wymagał od linii lotniczych zbierania danych kontaktowych pasażerów, niezależnie od tego, czy zostali oni zaszczepieni, co ma pomóc w monitorowaniu kontaktów, jeśli okaże się to konieczne.

Od 8 listopada zagraniczni podróżni przybywający do Stanów Zjednoczonych będą musieli przedstawić dowód pełnego zaszczepienia, z ograniczonymi wyjątkami, a wszyscy podróżni będą musieli poddać się testom na koronawirusa przed wejście na pokład samolotu do USA. Zaostrzone zostaną ograniczenia dla obywateli amerykańskich i zagranicznych, którzy nie są w pełni zaszczepieni.

Nowa polityka pojawia się, gdy administracja Bidena odchodzi od ograniczeń zakazujących nieistotnych podróży z kilkudziesięciu krajów – większości Europy, Chin, Brazylii, RPA, Indii i Iranu – i zamiast tego koncentruje się na klasyfikowaniu osób według ryzyka, jakie stwarzają dla innych.

Odzwierciedla to również akceptację przez Biały Dom wymagań dotyczących szczepień jako narzędzia, które ma na celu nakłonienie większej liczby Amerykanów do ich przyjęcia, czyniąc niewygodnym pozostawanie niezaszczepionym.

Zgodnie z tą polityką osoby zaszczepione będą musiały przedstawić dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19 w okresie trzech dni od podróży, podczas gdy niezaszczepione muszą przedstawić test wykonany w ciągu jednego dnia od daty podróży.

Dzieci poniżej 18. roku życia nie będą musiały być w pełni zaszczepione z powodu opóźnień w kwalifikowaniu ich do szczepień w wielu miejscach. Nadal jednak będą musiały przejść test na COVID-19, chyba że mają 2 lata lub mniej.

Z wymogu szczepień będą osoby, które uczestniczyły w badaniach klinicznych dotyczących Covid-19, które miały poważne reakcje alergiczne na szczepionki lub pochodzą z krajów, w których szczepionki nie są powszechnie dostępne.

Ta ostatnia kategoria obejmie osoby z krajów, w których wskaźnik szczepień wynosi poniżej 10% dorosłych. Mogą zostać wpuszczeni do USA z rządowym listem upoważniającym do podróży z ważnego powodu, a nie tylko w celach turystycznych – poinformował wysoki rangą urzędnik administracji, szacując, że takich krajów jest około 50.

Stany Zjednoczone będą akcpeotwać każdą szczepionkę zatwierdzoną do regularnego lub awaryjnego stosowania przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków lub Światową Organizację Zdrowia. Obejmuje to szczepionki Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca oraz chińskie szczepionki Sinopharm i Sinovac. Mieszanie i dopasowywanie zatwierdzonych szczepionek jest również dozwolone.

Administracja Bidena współpracuje z liniami lotniczymi, które będą zobowiązane do egzekwowania nowych procedur. Linie lotnicze będą musiały zweryfikować rejestry szczepień i porównać je z danymi identyfikacyjnymi.

Pracownicy Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom będą wyrywkowo sprawdzać pasażerów przybywających do USA pod kątem zgodności. Linie lotnicze, które nie będą egzekwować wymagań, mogą podlegać karom w wysokości prawie 35,000 dolarów za każde naruszenie.

Więcej zagranicznych podróży

Nowe przepisy zastąpią ograniczenia, które zostały wprowadzone w styczniu 2020 r., przez administrację prezydenta Donalda Trumpa. Prezydent Biden znalazł się pod presją europejskich sojuszników, aby znieść ograniczenia, szczególnie po tym, jak wiele krajów europejskich złagodziło wymogi dotyczące amerykańskich gości.

Główna grupa handlowa amerykańskiego przemysłu lotniczego pochwaliła decyzję administracji.

„W ciągu ostatnich tygodni zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży biletów na podróże międzynarodowe i pragniemy bezpiecznie rozpocząć ponowne łączenie niezliczonych rodzin, przyjaciół i współpracowników, którzy nie widzieli się od prawie dwóch lat, jeśli nie dłużej” – poinformowało Airlines for America w wydanym oświadczeniu.

Pandemia i wynikające z niej ograniczenia w podróżowaniu spowodowały spadek podróży międzynarodowych. Amerykańskie i zagraniczne linie lotnicze planują w tym miesiącu obsłużyć około 14,000 lotów przez Atlantyk, nieco ponad połowę z 29,000 lotów, które obsługiwały w październiku 2019 r. - wynika z danych firmy badawczej Cirium.

Administracja Bidena nie zaproponowała wymogu szczepień w przypadku podróży krajowych, czemu linie lotnicze zaciekle sprzeciwiają się, twierdząc, że byłoby to niepraktyczne ze względu na dużą liczbę pasażerów, którzy codziennie latają w Stanach Zjednoczonych.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----