----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Krajowy numer alarmowy dotyczący zapobiegania samobójstwom i odpowiedzi na kryzys zdrowia psychicznego, będzie aktywny od soboty, 16 lipca. Zwolennicy mają nadzieję, że trzycyfrowy numer – 9-8-8 – ułatwi osobom w potrzebie kontakt ze specjalistami, podobnie jak ludzie pamiętają, aby dzwonić pod numer 9-1-1 w sytuacjach zagrożenia. Ale pojawiły się obawy, że nie wszystkie stany są już gotowe na uruchomienie infolinii. Niezbędne są odpowiednie zasoby, w tym przeszkolony personel, aby zapewnić, że system będzie działał zgodnie z przeznaczeniem.

Program National Suicide Prevention Lifeline istnieje od 2005 roku, ale nowy trzycyfrowy kod, który dzwoniący mogą wybrać, dopiero teraz będzie dostępny w całym kraju. Połączenia będą odbierane przez przeszkolonych doradców kryzysowych.

Administracja Pritzkera podała, że oprócz funduszy federalnych na program przeznaczono prawie 15 milionów dolarów stanowych funduszy podatkowych. Budżet Illinois, który rozpoczął obowiązywać 1 lipca, przeznaczył 5 milionów dolarów z ogólnostanowego funduszu 911 na uruchomienie nowego numeru dla nagłych przypadków dotyczących zdrowia psychicznego.

„Numer 988, który ustanawiamy i uruchamiamy, zdejmuje ogromny ciężar z naszej policji, są to telefony dotyczące zdrowia psychicznego” – powiedział Pritzker w kwietniu.

W piątek administracja Pritzkera poinformowała, że nowy numer jest „pierwszym krokiem w kierunku przekształcenia opieki kryzysowej w Ameryce”.

Problemem jednak może okazać się kadra. Badanie przeprowadzone w zeszłym roku przez Pew Charitable Trusts wykazało, że niewiele centrów telefonicznych dotyczących nagłych wypadków ma personel przeszkolony w sytuacjach kryzysowych w zakresie zdrowia behawioralnego.

Kent McKenzie, dyrektor ds. komunikacji kryzysowej w Lake County, mówił w ubiegłym roku, że zakres szkoleń w tej dziedzinie jest niespójny.

„Widzimy miejsca, które zapewniają wiele szkoleń dla telekomunikatorów, osób odbierających połączenia i ich ośrodków, a także inne, które po prostu nie mają zasobów, aby w ogóle zapewnić odpowiednie szkolenia” - powiedział McKenzie.

Około 1,400 osób rocznie popełnia samobójstwa w Illinois

 zgodnie z danymi Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois. Samobójstwa regularnie plasują się na 11. miejscu wśród najczęstszych przyczyn zgonów.

Samobójstwo jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów młodych dorosłych w wieku 15-34 w Illinois i czwartą najczęstszą przyczyną zgonów osób w wieku 35-44 lat” – podała administracja Pritzkera w oświadczeniu, dodając, że łączna kwota przeznaczona w tym roku na usługi w zakresie zdrowia psychicznego wynosi 830.3 miliona dolarów, co stanowi wzrost o prawie ćwierć miliarda w porównaniu do poziomu sprzed kilku lat.

„Pandemia wpłynęła na poziom stresu i zdrowie psychiczne we wszystkich dziedzinach” – uważa dr David Albert z Departamentu Usług Społecznych stanu Illinois. „Jest to próba zwiększenia dostępu do ważnych usług kryzysowych, poprawy skuteczności działań zapobiegających samobójstwom i przezwyciężenia piętna związanego z uzyskaniem pomocy”.

Więcej informacji będize można znaleźć na stronie: 988hotline.illinois.gov.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----