Nowy rekord
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Siedmiodniowa średnia nowo potwierdzonych przypadków koronawirusa w Illinois pobiła nowy rekord w poniedziałek, przewyższając liczby zarejestrowane w momencie, gdy gwałtownie wzrastała ilość przypadków w kwietniu i na początku maja.

W poniedziałek siedmiodniowa średnia wyniosła 2,643 przypadki, prawie o 35% więcej niż tydzień wcześniej. Poprzedni rekord to 2,565 - ustanowiony został 4 maja i padł ponownie 7 maja, jednak w tamtym czasie ilość testów na koronawirusa w całym stanie byłą znacznie niższa niż obecnie.

Stanowe służby zdrowia potwierdziły w poniedziałek 2,742 nowe przypadki Covid-19, to szósty dzień z rzędu, gdy odnotowano ponad 2,600 przypadków. Urzędnicy zgłosili także 13 kolejnych ofiar śmiertelnych, zwiększając tym samym łączną liczbę zgonów w całym stanie do 8,997.

W ostatnich dniach rośnie odsetek wykonywanych testów na koronawirusa, które dają pozytywne wyniki. Średni wskaźnik pozytywności w całym stanie wyniósł 4.3% w tygodniu kończącym się w niedzielę, w porównaniu do 3.4% tydzień wcześniej.

JM