----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

20 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Sny to wyjątkowe zjawisko, fascynujące ludzkość od wieków. Nikt tak naprawdę nie zna przyczyny powstawania snów ani tego, czy mają one rzeczywiście jakieś znaczenie. Coś tak prostego jak jedzenie, które spożywamy, może wywołać konkretny sen, a nasze senne marzenia zmieniają się z wiekiem. Niektórzy ludzie budzą się i pamiętają, o czym śnili, podczas gdy inni przysięgają, że nigdy w życiu nie mieli żadnych snów.

Niektórzy po przebudzeniu starają się zinterpretować znaczenie nocnych wizji. Kiedyś sięgano po senniki, teraz odpowiedzi szukamy na internecie. Strona myvision.org starała się sprawdzić, o czym najczęściej śnią mieszkańcy poszczególnych stanów. W tym celu w ciągu 24 miesięcy przeanalizowali ponad 9,000 haseł wyszukiwanych w Google dotyczących snów.

Chociaż sny są osobistym i wyjątkowym doświadczeniem, niektóre tematy mogą pojawiać się w snach wielu osób. Często wpływają na to ostatnie wydarzenia na świecie, istnieją także pewne regionalne trendy.

Na południu, w stanach takich jak Luizjana, Mississippi, Alabama czy Georgia, ludzie najczęściej śnią o wężach. Na Florydzie są to aligatory. Na Zachodnim Wybrzeżu ludzie mają romantyczne sny o obiekcie swoich westchnień, a mieszkańcom Kalifornii czy Arizony śni się ich prawdziwa miłość. Mieszkańcy Nevady najczęściej śnią o śmierci lub zmarłych, podczas gdy mieszkańcy Utah, Idaho i Montany o zdradzie swoich partnerów bądź małżonków. Tymczasem mieszkający w Oregonie doświadczają starych, sprawdzonych snów o tematyce seksualnej.

Inny popularny motyw snu dotyczy zębów bądź ich utraty. Mieszkańcy Missouri, Illinois i Nowego Jorku najczęściej śnią na temat zębów. Jeśli to nie zęby, to może rzęsy? Północna Dakota i Minnesota zgłaszają sny o wypadaniu rzęs.

25 sny

W zależności od miasta

Naukowcy zbadali również, o czym śnią mieszkańcy największych miast w Stanach Zjednoczonych. Niektóre pokrywają się z tymi charakterystycznymi dla mieszkańców całego stanu, na przykład ludzie w Portland również mają sny seksualne. W Cleveland śnią o tornadach, a w Denver o swoich byłych partnerach.

Chociaż mieszkańcy Tampy najczęściej śnią o aligatorach, w innych miastach Florydy, np. w Orlando czy Miami, częściej śni się na temat zdradzających partnerów lub utraty zębów.

Podobnie jak w przypadku motywów charakterystycznych dla poszczególnych stanów, niektóre z najczęściej występujących snów zależą od miejsca zamieszkania. Na przykład mieszkańcy Nowego Jorku częściej śnią o szczurach, Los Angeles o tsunami, a Nashville o koniach.

Inne miasta z godnymi uwagami snami, to np. Seattle – śluby, Filadelfia – pająki, czy Waszyngton – podrapanie przez kota. Mieszkańcy Chicago śnią za to o psach.

28

USA

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone jako całość, z analizy wynika, że najczęściej wyszukiwany motyw senny dotyczy zębów lub utraty zębów. Potem są węże, konie, miłość lub zauroczenie i ciąża.

Dopełnieniem 10 najczęstszych snów są pająki, byłe sympatie, tornada, koty i zdradzający partner.

26 sny

Niezależnie od tematów przewodnich, eksperci przypominają, że najważniejsze jest dobry sen, który wpływa na nasze zdrowie.

jm

na podstw. myvision.org

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----