O modzie i pomocy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kiedy cztery lata temu na FB powstała grupa "Polskie Mamy w Chicago", niewielu przypuszczało, że po tym czasie rozrośnie się ona do ponad sześciu tysięcy uczestniczek.

Elektroniczna platforma służy do wzajemnego wsparcia, wymiany poglądów i porad. Członkinie dzielą się doświadczeniami z zakresu korzystania z usług służby zdrowia, prowadzenia biznesów, relacji rodzinnych, wychowania dzieci, szkół, przedszkoli i wielu innych dziedzin życia. Jedną z form wsparcia jest także organizowanie pomocy charytatywnej. Chęć niesienia pomocy stała się przyczynkiem do zorganizowania pokazu mody, z którego dochód zasili konto pomocowe podopiecznego Fundacji „You Can Be My Angel”, cierpiącego na neuroblastomę dziewiętnastomiesięcznego Wojtusia z miejscowości Ślemień w Małopolsce. Chicagowska fundacja „I ty możesz został aniołem” zabiega, aby wesprzeć prowadzoną w Polsce zbiórkę i pomóc zgromadzić blisko 350 tysięcy euro na sfinansowanie drogiego leczenia, które nie jest możliwe w Polsce i nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia.

W sali bankietowej „Manoz’s” w Des Plaines pojawiło się ponad dwieście pań, aby podziwiać najmodniejsze kreacje zaprezentowane przez polonijnych kreatorów mody, zjeść smaczny lunch i wspomóc zbiórkę. Odbył się pokaz salsy w wykonaniu podopiecznych Anny Cichockiej. Oklaski za swój występ zebrał FKJaques, który śpiewał polskie szlagiery, oraz saksofonista Tomasz Święch. Na stoiskach sponsorskich panie mogły zapoznać się z zaletami niektórych urządzeń kuchennych ułatwiających gospodyniom przygotowywanie posiłków, dowiedzieć się o działaniu filtrów do wody czy też obejrzeć modną biżuterię. Zrozumiałym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska fryzjerskie i upiększania twarzy. Odbyła się cicha aukcja. Sympatyczny wieczór na dwa dni przed celebracją kobiecego święta wypadł okazale i efektywnie. Na konto chorego Wojtusia udało się mamom zgromadzić i przekazać 8,720 dolarów.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP