----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

22 października 2020

Udostępnij znajomym:

Od 42 lat polska szkoła sobotnia im. Gen. Władysława Andersa w październiku celebruje święto patrona, edukacji narodowej i dwujęzyczności. Ze względu na pandemię w tym roku celebracja ograniczyła się do symbolicznego spotkania władz szkoły na korytarzu szkolnym, skąd było ono transmitowane za pośrednictwem platformy elektronicznej do poszczególnych klas. Celebrację wzbogaciły zajęcia historyczne w poszczególnych klasach.

„Spotykamy się w wyjątkowym, trudnym czasie pandemii w nowej lokalizacji szkoły i cieszę się, że tak liczna grupa uczniów pozostała z nami i chce kontynuować naukę. Cieszę się, że jest też spora grupa nowych uczniów, którzy do nas dołączyli. Październik jest miesiącem wyjątkowym, bo celebrujemy Dzień Dziedzictwa Narodowego. I w tym miesiącu nasza szkoła ma swoje święto. Wspominamy naszego patrona, gen. Władysława Andersa. Patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia są dla nas wzorem. W chwilach, kiedy czujemy się zagubieni warto przyjrzeć się osobom, które dokonały w swoim życiu wielkich czynów. Ogromną zaletą ludzi wielkich jest skromność. Oni nie uważają, że robią coś niezwykłego, a takim niewątpliwie był nasz generał Anders” – powiedziała dyrektor szkoły Wiesława Dziedzic dodając, że dzień jest szczególny ze względu na obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Dwujęzyczności.

Z tej okazji dyrektor Dziedzic złożyła koleżankom i kolegom oraz wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia zdrowia, radości, uśmiechu, cierpliwości, życzliwości i satysfakcji ze swojej pracy oraz zdolnych i szczęśliwych uczniów. Do życzeń dla nauczycieli dołączyli członkowie Komitetu Rodzicielskiego. Prezes Janusz Wodziński wręczył pani dyrektor bukiet żółtych róż. Celebrację nauczycielskiego święta zakończyło spotkanie wszystkich pedagogów przy kawie i ciastkach. Stało się ono okazją do wręczenia pedagogom kwiatów, słodyczy i upominków finansowych. W akademii uczestniczył szkolny poczet sztandarowy w składzie: Natalia Szul, Amelia Strychowski oraz Kamil Krzemień.

Kulminacyjny punkt obchodów poprzedziły zajęcia dla uczniów klas starszych, którzy z zachowaniem dystansu społecznego zostali zgromadzeni w sali sportowej, gdzie wysłuchali prelekcji na temat drogi żołnierskiej II Korpusu Gen. Władysława Andersa oraz warunków nauczania dzieci i młodzieży w czasie wojny. Wykład przygotowała i prowadziła Jadwiga Cisowska przy wsparciu Ewy Wejdy.

Także w pozostałych klasach uczniowie mieli okazję poznać zasługi generała Andersa i jego podkomendnych. W młodszych klasach uczniowie robili malowanki, uczyli się wierszy i piosenek. Na zajęciach poświęconych dwujęzyczności w klasie pierwszej Anny Franczyk maluchy uczyły się symboli narodowych oraz hymnu polskiego. Dla wszystkich były dyplomy. W klasie piątej, w której wychowawczynią jest Dorota Malinowska tematem prelekcji był osoba świętego Jana Pawła II.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----