----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

11 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Illinois zajęło dopiero 27. miejsce w kraju pod względem odsetka szpitali z wysokimi ocenami za bezpieczeństwo. Szpital w Waukegan otrzymał najniższą ocenę F, a jedna z najbardziej prestiżowych instytucji w Chicago – Northwestern Memorial Hospital – ocenę C.

Ogólnie rzecz biorąc około 29% szpitali w stanie uzyskało ceny A, to mniej więcej taki sam odsetek jak w przypadku poprzednich ocen wystawionych jesienią przez organizację non-profit Leapfrog Group, która przyznaje je dwa razy w roku. To jednak gorzej niż rok temu, kiedy Leapfrog umieścił Illinois na 17. miejscu w kraju pod względem bezpieczeństwa szpitalnego, a 35% szpitali w Illinois uzyskało ocenę A.

Oceny Leapfrog opierają się na ponad 30 wskaźnikach dotyczących bezpieczeństwa pacjentów, a dane pochodzą od rządu federalnego, z ankiety Leapfrog oraz innych źródeł. Wskaźniki obejmują upadki i urazy, higienę rąk i śmiertelność wśród pacjentów chirurgicznych z poważnymi, uleczalnymi schorzeniami. Szpitale, które uzyskują wysokie oceny, często zamieszczają je swoich reklamach, mając nadzieję na przyciągnięcie większej liczby pacjentów i uzyskanie przewagi nad innymi placówkami.

Nie wszyscy zgadzają się z oceną

Vista Medical Center East z Waukegan otrzymało ocenę F, z którą szpital się nie zgadza. Zgodnie z wydanym przez placówkę oświadczeniem, szpital od dziewięciu miesięcy nie miał żadnych pacjentów z zakażeniami szpitalnymi. Niektóre dane, na których opiera się ocena, mają ponad dwa lata, a szpital nie bierze udziału w badaniu Leapfrog.

„Ocena Leapfrog nie odzwierciedla zaangażowania naszych lekarzy, pielęgniarek i personelu” – czytamy w oświadczeniu. „Nieustannie koncentrujemy się na bezpieczeństwie, jakości i doświadczeniu naszych pacjentów w ramach naszych ogólnych wysiłków na rzecz poprawy wyników klinicznych”.

Pięć szpitali w Chicago otrzymało oceny D, w tym Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn, Advocate South Suburban Hospital w Hazel Crest, Advocate Trinity Hospital w Chicago, Roseland Community Hospital w Chicago i Community First Medical Center w Chicago.

Przedstawiciele Advocate napisali w oświadczeniu: „Głęboko wierzymy, że istotne dane dotyczące jakości i bezpieczeństwa powinny być przejrzyste dla opinii publicznej. Jednak dokładny pomiar tych danych może być trudny, a niektóre organizacje stosują ograniczone metodologie, które nie zawsze odzwierciedlają jakość opieki lub różne czynniki, które mają wpływ na wyniki dotyczące leczenia pacjentów”.

Dina Lipowich, główna pielęgniarka w Community First, poinformowała w wydanym oświadczeniu, że ocena D była rozczarowująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Community First otrzymało A rok temu.

„Niestety, ze względu na pewne problemy z transmisją danych z (Leapfrog), nie otrzymaliśmy żadnego lub pełnego uznania za niektóre kategorie. Współpracujemy z firmą (Leapfrog), aby rozwiązać problem”.

Nawet niektóre z największych szpitali w okolicy uzyskały średnie noty. Northwestern Memorial i Loyola University Medical Center w Maywood otrzymały oceny C.

Oceny się różnią

Ocena Northwestern spadła z B rok temu i jest nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę, że niezależna ocena US News & World Report nazwała Northwestern Memorial najlepszym szpitalem w stanie Illinois przez 10 kolejnych lat, a rząd federalny przyznał szpitalowi 5 gwiazdek na 5 możliwych za jakość. Szereg organizacji ocenia szpitale każdego roku, stosując różne metodologie.

„Zobowiązujemy się zapewniać wysokiej jakości, bezpieczną i skoncentrowaną na pacjencie opiekę… Doceniamy ciągłe wysiłki Leapfrog na rzecz poprawy użyteczności i dostępności informacji dla konsumentów” – poinformował szpital w poniedziałkowym oświadczeniu.

Elmhurst Hospital oraz University of Chicago Medical Center otrzymały oceny A po raz 21. z rzędu.

“Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo” – powiedział doktor Stephen Weber, dyrektor medyczny University of Chicago Medicine. Niektórzy pacjenci i usługodawcy „przyjmują za pewnik, że amerykańska opieka zdrowotna jest bezpieczna, ale faktem jest, że zawsze może być bezpieczniejsza”. Dodał, że nie wszystkie szpitale są równie bezpieczne dla pacjentów.

Wysiłki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa opłaciły się również w ostatnich ocenach szpitala St. Bernanrd oraz Health Care Center w Englewood. Jesienią szpital położony na południu miasta był jedynym w stanie, który otrzymał ocenę F. Tym razem zdobył C.

„Przeanalizowaliśmy każdy element ankiety i metodologii oceniania Leapfrog, dzięki czemu byliśmy w stanie wskazać obszary, w których moglibyśmy wprowadzić natychmiastowe ulepszenia” — powiedział Michael Richardson, główny specjalista ds. jakości klinicznej i bezpieczeństwa pacjentów w St. Bernard.

Szpital zainwestował również w elektroniczny system higieny rąk, aby monitorować, jak często pracownicy dezynfekują ręce w automatach w całym szpitalu. Placówka wprowadziła także zasadę zwaną jako „Just Culture”, mającą na celu stworzenie środowiska, w którym osoby są zachęcane do zgłaszania błędów, aby można było naprawić problemy systemowe.

St. Bernard jest zadowolony, że nie ma już klasy F, ale będzie nadal pracował nad poprawą bezpieczeństwa, zapewnił Richardson.

"To była trudna 'łatka' do noszenia. Dla pracowników było to trochę przygnębiające" - powiedział na temat poprzedniej oceny. "Zmiana spowoduje wzrost morale w szpitalu, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wiele szpitali klasy A i tam właśnie chcemy się znaleźć".

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----