----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

25 marca 2020

Udostępnij znajomym:

Wiele osób przymusowo "uwięzionych" w domach narzeka na brak zajęć. Oto jedna z propozycji spędzenia wolnego czasu - podróż w najbardziej odległe zakamarki świata, możliwa dzięki internetowym kamerkom na żywo. A to wszystko bez wychodzenia z domu. 

Dzięki kamerkom internetowym cały świat dostępny jest w jednym miejscu, wystarczy wygodnie usiąść przed komputerem. To może być ciekawa forma spędzania czasu z dziećmi i od razu zaliczona lekcja geografii czy biologii w szkole. Zapraszamy na krótką wirtualną podróż.  

1. Aurora Borealis (zorza polarna) - Manitoba, Kanada

Można powiedzieć, że mamy "szczęście", ponieważ kwarantanna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przypada na jeden z najlepszych okresów w roku, aby móc oglądać zorzę polarną z pozycji tej kamery. Najlepsze widoki we wczesnych godzinach porannych naszego czasu.

https://explore.org/livecams/zen-den/northern-lights-cam

 

2. Tembe Elephant Park, Republika Południowej Afryki

W tym parku żyją nie tylko słonie, ale także lwy, lamparty, nosorożce, bawoły, antylopy Suni i ponad 340 gatunków ptaków. Kamera jest umieszczona tuż przy wodopoju, który nawet gdy wygląda na opuszczony, brzęczy kakofonią milionów owadów.

https://explore.org/livecams/africam/tembe-elephant-park

 

3. Old Faithful, Yellowstone National Park, Wyoming

Kiedy wybuchnie gejzer? Zwykle National Park przewiduje eksplozje z dokładnością co do minuty, ale w chwili obecnej usługa ta nie jest aktualizowana. Old Faithful zazwyczaj wypuszcza parę co 90 minut, warto więc posiedzieć i poczekać na to szczególne widowisko. 

https://www.nps.gov/yell/learn/photosmultimedia/webcams.htm

 

4. Wodopój bizonów, Grasslands National Park, Saskatchewan, Kanada

Jeśli nawet transmisja na żywo jest wyłączona, na stronie znaleźć można mnóstwo ciekawych materiałów, niektóre nawet zabawne. Można np. dowiedzieć się, że bizony chrząkają. Głośno.

https://explore.org/livecams/bison/plains-bison-grasslands-national-park-cam-2

 

5. Podglądamy misie. Brooks Falls, Katmai National Park, Alaska

Obserwuj codzienne zmagania niedźwiedzi w zdobywaniu pożywienia. Ich wysiłki mogą wydawać się zarówno komiczne, jak i heroiczne.

https://explore.org/livecams/brown-bears/brown-bear-salmon-cam-brooks-falls

 

6. Last wodorostów, Anacapa Island, Channel Islands National Park, Kalifornia

Może to zostać potraktowane jako terapia uspokajająca. W tej chwili wielu osobom przyda się moment wyciszenia i oderwania od codziennych trosk. Podwodna kamera rejestruje hipnotyzujące bursztynowe fale wodorostów, wśród których od czasu do czasu pojawiają się przedstawiciele tysięcy gatunków zwierząt morskich.

 

7. Plaża Santa Monica, Kalifornia

Użyjcie swojej wyobraźni. Znajdźcie szorty, klapki i włączając kamerkę wyobraźcie sobie, jak odpoczywacie na brzegu oceanu słuchając kojącego szumu fal. Któż z nas nie chciałby się teraz znaleźć na pięknej plaży?

https://explore.org/livecams/zen-den/santa-monica-beach-cam

 

8. Nakarmić ptaki, Canopy Lodge w El Valle de Anton, Panama

Ta strona z pewnością dedykowana jest wszystkim miłośnikom ptaków. Pracownicy hotelu Canopy Lodge codziennie przygotowują owoce, aby przyciągnąć najróżniejsze gatunki ptaków. Ośrodek znajduje się w centrum gigantycznego wygasłego wulkanu, co nie ma nic wspólnego z ptasią kamerą, ale na pewno stanowi interesujący szczegół, wart odnotowania.

https://explore.org/livecams/birds/panama-fruit-feeder

 

9. Przestrzeń kosmiczna

Jedno z ciekawszych doświadczeń. Cztery różne kamery dostarczają obrazy zarejestrowane przez Międzynarodową Stację Kosmiczną, krążącą wokół planety z prędkością 17,000 mil na godzinę. Możesz spodziewać się wschodów i zachodów słońca co 45 minut i innych oszałamiających widoków. Dostępne również inne materiały wideo. Na pewno warto odbyć tę fascynującą podróż.

https://explore.org/livecams/NASA/international-space-station

 

10. Sweet Home, Chicago

I na koniec powrót do domu. Tęsknisz za Chicago? Całe to społeczne dystansowanie, kwarantanny domowe i unikanie innych sprawia wrażenie, jakbyśmy wszyscy byli odizolowani na własnych bezludnych wyspach. Oto widok z Field Museum na panoramę miasta, aby przypomnieć, że Chicago wciąż tam jest, ma się dobrze i pozostaje nam mieć nadzieję, że niedługo znowu zatętni życiem.

https://www.earthcam.com/usa/illinois/chicago/field/?cam=fieldmuseum

JM

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----