----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 lipca 2022

Udostępnij znajomym:

Nowy raport na temat najlepszych i najgorszych stanów pod względem opieki zdrowotnej, daje pozytywne opinie Illinois.

Finansowa strona internetowa MoneyGeek przeanalizowała wiele różnych statystyk, od wyników zdrowotnych, po dostęp do zdrowia i koszty, aby określić pozycję stanów pod względem opieki zdrowotnej. Skonsultowano się także z ekspertami z branży medycznej, aby lepiej zrozumieć decyzje podejmowane przez władze stanu dotyczące tego rodzaju usług.

Raport umieścił Illinois jako 11. najlepszy stan pod względem opieki zdrowotnej z wynikiem 80.8.

„Illinois zajmuje 17. miejsce pod względem wyników, 21. pod względem kosztów i 16. pod względem dostępu” – powiedział naukowiec Doug Milnz.

llinois niedawno rozdysponowało 49 milionów dolarów w federalnych funduszach na programy opieki zdrowotnej i inicjatywy w całym stanie. Urzędnicy powiedzieli, że pieniądze zostaną wykorzystane w wielu programach, których celem jest utrzymanie zdrowia mieszkańców Illinois.

Trzy najlepsze stany pod względem opieki zdrowotnej to Hawaje (99), Iowa (95.4) i Kolorado (91.6).

Stany, które radzą sobie gorzej w rankingach opieki zdrowotnej MoneyGeek, mają zwykle wyższe koszty, mniejszy dostęp i wyższe wskaźniki chorób, takich jak cukrzyca i otyłość. Najgorsze stany pod względem opieki zdrowotnej są skoncentrowane regionalnie, przy czym 8 na 10 skupia się na południu i południowym wschodzie.

Z raportu wynika, że Zachodnia Wirginia ma najgorszą opiekę zdrowotną w kraju. Chociaż Zachodnia Wirginia zajmuje 6. miejsce pod względem dostępności, ma najgorsze wyniki zdrowotne w kraju i najwyższe średnie składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne w USA na poziomie $8,546, z 48% populacji korzystającej z publicznej opieki zdrowotnej.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----