----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

21 marca 2022

Udostępnij znajomym:

W 2021 roku Illinois odnotowało największy ubytek mieszkańców spośród wszystkich innych stanów, co oznacza ósmy rok z rzędu spadku liczby ludności. Z Chicago także wyprowadziło się więcej osób niż z jakiegokolwiek innego obszaru metropolitalnego w kraju.

Dane ze spisu ludności pokazują, że populacja Illinois zmniejszyła się o 113,776 od 1 lipca 2020 r. do 1 lipca 2021 r. W żadnym innym środkowo-zachodnim lub sąsiednim stanie nie odnotowano spadku populacji o więcej niż 17,000.

Głównymi powodami, dla których mieszkańcy Illinois zdecydowali się opuścić stan, były lepsze warunki mieszkaniowe i możliwości zatrudnienia, które zostały pogorszone przez złą politykę publiczną w Illinois.

Prawie połowa mieszkańców Illinois myślała o wyprowadzce, podając wysokie podatki jako główny powód. Spadek liczby ludności przyczynia się również do gorszych perspektyw ekonomicznych stanu, ponieważ rodziny w wieku produkcyjnym odchodzą, a coraz mniejsza liczba mieszkańców musi ponosić rosnące obciążenia podatkowe.

Większość mieszkańców opuszczających Illinois podróżowała do stanów o cieplejszym klimacie, gdzie ceny mieszkań były znacznie tańsze. Karolina Południowa, Tennessee i Karolina Północna zajęły najwyższe miejsca w kraju pod względem napływu ludności.

Doroczny raport migracyjny z Allied Van Lines i Zillow wykazał, że trend ten znalazł odzwierciedlenie w największym mieście stanu, Chicago. Raport wykazał, że większość mieszkańców Chicago opuszczających stan najprawdopodobniej zamieszkała w Phoenix, Los Angeles lub Houston.

Dane ze spisu ludności potwierdzają, że spowodowany emigracją spadek liczby ludności Illinois osiągnął rekordowy poziom w 2021 r., co oznacza, że więcej mieszkańców Illinois niż kiedykolwiek w ten sposób wykazało swoją niechęć przeciwko polityce podnoszącej koszty życia mieszkańców.

Illinois w czołówce

Szczycąc się najwyższymi stawkami podatkowymi w kraju, drugim co do wielkości podatkami od nieruchomości, drugim co do wysokości podatkiem od paliwa i wiodącym w kraju zadłużeniem emerytalnym, nic dziwnego, że Illinois również prowadzi wśród stanów, które tracą mieszkańców.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----