Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Oszuści podając się za funkcjonariuszy biura szeryfa powiatu Will próbują zastraszyć mieszkańców i zmusić ich do wpłacenia „kaucji”, aby nie trafić do więzienia.

Gdy mieszkańcy powiatu Will otrzymują takie podejrzane połączenia telefoniczne, identyfikator połączeń w telefonie fałszywie identyfikuje źródło jako pochodzące z biura szeryfa powiatu Will. Technologia może pozwolić oszustwom na sfałszowanie numeru telefonu.

Dzwoniący mężczyzna następnie identyfikuje się przy użyciu prawdziwego nazwiska i numeru identyfikacyjnego obecnego funkcjonariusza biura szeryfa i twierdzi, że policja ma nakaz aresztowania na daną osobę. Grożąc umieszczeniem w więzieniu, dzwoniący zaleca natychmiastowe wpłacenie kaucji w formie opłaconych kart podarunkowych (prepaid gift cards).

„Biuro szeryfa przypomina mieszkańcom, że nie prowadzimy działań przez telefon, aby poinformować jakąkolwiek osobę, że wystawiono na nią nakaz aresztowania. Wszystkie wydane przez powiat nakazy mogą być zweryfikowane przez społeczeństwo” – podano w ostrzeżeniu wystosowanym przez biuro szeryfa.

Każdy, kto otrzyma takie podejrzane połączenie telefoniczne, powinien zrobić jedną prosta rzecz. „Po prostu odłóż słuchawkę”.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location