Otwierają się kolejne chicagowskie atrakcje
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Art Institute of Chicago, Museum of Contemporary Art oraz Illinois Holocaust Museum planują ponowne otwarcie w momencie, gdy stan złagodzi ograniczenia związane z Covid-19.

Placówki te dołączają do kilku innych instytucji w rejonie Chicago, które już ogłosiły plany ponownego otwarcia na początku tego tygodnia. Frekwencja w tych miejscach będzie ograniczona do 25% zwykłej pojemności, wymagane będzie noszenie maseczek i wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Art Institute zapowiada, że muzeum zostanie ponownie otwarte 11 lutego, a popularna wystawa "Monet and Chicago" przedłużona i wciąż będzie można ją podziwiać. Muzeum będzie otwarte od 10 rano do 6 wieczorem od czwartku do poniedziałku i rezerwuje pierwszą godzinę każdego dla swoich członków.

Muzeum Sztuki Współczesnej planuje ponowne otwarcie w 2 marca i będzie otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Muzeum Holokaustu zostanie otwarte ponownie 3 lutego, oferując darmowe środy aż do marca (w dalszym ciągu należy zarezerwować sobie bilety online). Muzeum będzie otwarte od 10 rano do 7 po południu od środy do niedzieli.

Field Museum będzie otwarte dla swoich członków w piątek, a następnie dla pozostałych osób od soboty. W przyszłym tygodniu w poniedziałek i czwartek będą obowiązywać bezpłatne dni wstępu dla mieszkańców Illinois.

Shedd Aquarium: członkowie mogą odwiedzić akwarium w dniach 27-29 stycznia, a pozostali od 30 stycznia, z dodatkowymi godzinami dostępnymi tylko dla członków 31 stycznia.

Chicago History Museum zostanie ponownie otwarte w dniu 4 marca, w urodziny Chicago, a następnie będzie funkcjonować według regularnych godzin otwarcia.

Kohl Children's Museum - zaczyna proces stopniowego otwierania drzwi swojej placówki. O 29 stycznia będzie przyjmować 10-osobowe grupy z ograniczonym dostępem do wybranych części muzeum. Obszary te będą odkażane pomiędzy 90-minutowymi sesjami, dostępnymi od piątku do niedzieli po dokonaniu rezerwacji.

Museum of Science and Industry - do czwartku władze muzeum nie przedstawiły planów ponownego otwarcia.

Ogłoszenia chicagowskich placówek są następstwem decyzji władz Illinois, aby przywrócić zasady dotyczące Covid z poziomu 2.

jm