Otyłe nastolatki
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nowe badania pokazują, że prawie 15% nastolatków w wieku od 10 do 17 lat w Illinois cierpi z powodu otyłości.

Wskaźnik otyłości wśród młodzieży w wieku od 10 do 17 lat w Illinois wyniósł w ubiegłym roku 14.9%, co plasuje nasz stan na 24. miejscu wśród wszystkich 50 stanów i Dystryktu Kolumbii – wynika z nowych badań Robert Wood Johnson Foundation.

W całym kraju 15.5% nastolatków w tej grupie wiekowej jest otyłych – na podstawie danych zebranych na stronie internetowej State of Childhood Obesity, będącej jednym z projektów fundacji. Liczby pochodzą z National Survey of Children’s Health oraz Health Resources and Services Administration’s Maternal and Child Health Bureau.

Analiza wykazała różnice rasowe i etniczne w zgromadzonych danych. Wskaźniki otyłości wśród dzieci były także wyższe w przypadku gospodarstw domowych poniżej federalnego progu ubóstwa (21.5%). To ponad dwukrotnie więcej przypadków otyłości wśród dzieci niż w gospodarstwach zarabiających co najmniej czterokrotnie więcej niż wynosi poziom ubóstwa (8.8%).

Wśród amerykańskich dzieci w wieku od 2-4 lat, które biorą udział w programie Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC), wskaźnik otyłości spadł z 15.9 procent w 2010 do 13.9 procent w 2016 roku – podała fundacja.

Więcej informacji na temat raportu można znaleźć na stronie State of Childhood Obesity

29

jm