Pamela Moor laureatką konkursu Miss Polski Illinois 2020
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Decyzją wieloosobowego jury tytuł najpiękniejszej Polki w stanie Illinois zdobyła dziewiętnastoletnia Pamela Moor startująca w konkursie z numerem siódmym. Wybór potwierdzili widzowie, którzy przyznali jej tytuł ulubienicy publiczności.

Pierwszą wicemiss jury wybrało Wiktorię Pasterską. Tytułem drugiej wicemiss została nagrodzona Jessica Popławski, która zdobyła także uznanie wśród internautów. Szarfę i tytuł miss foto otrzymała Kinga Sojka, a za osobowość konkursu jurorzy uznali Annę Wojtaszek.

Pamela Morr urodziła się w Chicago. Jest studentką psychologii i medycyny holistycznej. W przyszłości pragnie jeździć po świecie i pomagać ludziom, aby byli szczęśliwi. Uwielbia śpiewać, grać na gitarze, pisać i gotować zdrowe i apetyczne dania. Po koronacji laureatka szczególnie gorąco dziękowała swoim rodzicom. „Jestem wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w tym konkursie. Najbardziej dziękuję moim kochanym rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że jestem Polką, że jestem Węgierką i mogę studiować i rozwijać w tym kraju. Dzięki nim, i temu konkursowi, miałam okazję poznać nowych przyjaciół. Codziennie dążę za prawdą i z otwartym sercem jestem gotowa na nową przygodę życiową. Kocham Polskę i jestem dumna, że mogę reprezentować moje pokolenie”.

Laureatka otrzymała czek na dwa tysiące dolarów oraz kilka innych upominków. Pierwsza dama dworu została nagrodzona czekiem na tysiąc dolarów, a druga wicemiss otrzymała 500 dolarów. Zwyciężczyni chicagowskiego konkursu pojedzie do Nowego Jorku na wybory Miss Polonia oraz na półfinały konkursu Miss Polski w Polsce.

Do wyborów zgłosiło się jedenaście uroczych dziewcząt. Obok wspomnianych już laureatek na wybiegu pojawiły się: Gabriela Bieńkowska, Paulina Kownacka, Patrycja Bolek, Jane Berkevic, Dagmara Nowicka i Olivia Maliszewska.  

Uczestniczki konkursu wystąpiły w sukienkach koktajlowych, strojach sportowych, strojach kąpielowych, sukienkach ślubnych i wieczorowych. W finale odpowiadały na pytania zadawane przez wylosowanych przez kandydatki członków jury pracującego pod przewodnictwem dr Grzegorza Turowskiego, który powiedział, że rola jurorów była w tym roku szczególnie trudna, gdyż wszystkie uczestniczki były bardzo sympatyczne i urodziwe.

Wśród gości imprezy obecny był wicekonsul Piotr Semeniuk oraz aktualna Miss Illinois Oliwia Pura i laureatka tego konkursu sprzed dwóch lat Karolina Jaśko, która była również laureatką wyborów najpiękniejszej Polski w Illinois.

W części artystycznej wieczoru wystąpili tancerze ze szkoły tańca Erwina Rybczyńskiego, zespół „Dixi King”, wokalistka Amy Maniak oraz śpiewaczka operowa i operetkowa Iwona Wall z Poznania. Wieczór prowadzili Paulina Wysocka i Piotr Orłowski.

Konkurs w głównej mierze sponsorowany przez klinikę chirurgii plastycznej dr Grzegorza Turowskiego i klinikę dentystyczną Piotra Trojana oraz kilku innych sponsorów, odbył się w minioną sobotę w sali bankietowej „Allegra”. Został zorganizowany przez firmę „Event Promotions USA” Sylwii Goliszek.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak