Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma McDonald przyznała, że jej nowe papierowe słomki, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku w celu „ochrony środowiska” nie mogą być poddawane procesowi recyklingu – w przeciwieństwie do poprzednich plastikowych wersji, które zostały przez nie zastąpione.

Słomki zostały wprowadzone do wszystkich 1,361 restauracji McDonalds w Wielkiej Brytanii i Irlandii po okresie próbnym w ubiegłym roku.

Ale gigant fast foodów przyznał w poniedziałek, że nowe słomki są zbyt grube, aby mogły zostać przetworzone.

„Chociaż materiały nadają się do recyklingu, ich obecna grubość utrudnia ich przetwarzanie przez naszych dostawców rozwiązań w zakresie odpadów, którzy pomagają nam również w kwestii recyklingu naszych papierowych kubków” – powiedział rzecznik McDonald’s brytyjskiej agencji prasowej.

Problem został po raz pierwszy ujawniony przez gazetę The Sun, która opublikowała wewnętrzną notatkę McDonalda, twierdzącą, że papierowe słomki firmy „nie nadają się jeszcze do recyklingu i należy je utylizować aż do czasu odwołania”.

Kiedy firma ogłosiła wprowadzenie papierowych słomek w czerwcu 2018 roku, twierdziła, że krok ten był „częścią szerszych wysiłków na rzecz ochrony środowiska”.

„Ambitne plany zarządu w połączeniu z silnym stanowiskiem klientów w tej kwestii, pomogły przyspieszyć proces odejścia od tworzyw sztucznych i jesteśmy dumni, że mogliśmy odegrać naszą rolę w osiągnięciu tej zmiany” – powiedział Paul Pomroy, dyrektor generalny McDonald’s na Wielką Brytanię i Irlandię.

Wcześniej używane przez firmę plastikowe słomki można było poddać recyklingowi, ale rząd brytyjski postanowił zakazać plastikowych słomek do 2020 roku i zachęcił sieci biznesów do odejścia od stosowania plastikowych produktów.

Michael Gove, sekretarz ds. środowiska, pogratulował firmie McDonald’s „wniesienia tak znaczącego wkładu w ochronę środowiska naturalnego”, kiedy sieć restauracji zdecydowała się na wprowadzenie zmian.

Ale nowe słomki były niepopularne, nawet przed pojawieniem się ostatnich doniesień. Wielu użytkowników mediów społecznościowych skarżyło się, że rozmakają one w napojach, a petycja wzywająca firmę do przywrócenia starych słomek została podpisana ponad 50,000 razy.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: