----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

zdj. Twitter/Yellowstone National Park

Teren został nawiedzony przez rekordowe powodzie i pozostanie nieczynny co najmniej do środy.

Wszystkie wjazdy zostały zamknięte, a ludzie ewakuowani. Okoliczne miejscowości są pozbawione wody pitnej.

"Naszym priorytetem była ewakuacja północnej części parku, gdzie doszło do licznych uszkodzeń dróg i mostów, wystąpienia lawin błotnych i innych problemów" - napisał w oświadczeniu kurator Yellowstone, Cam Sholly.

Ogromnych zniszczeń doświadczyły też miasteczka w Montanie położone na północ od parku. Rozległe powodzie podmyły mosty i drogi. W wielu miejscach wydano ostrzeżenie, aby mieszkańcy nie pili wody z lokalnych ujęć z powodu pękniętego wodociągu i zatopionych studni.

"Rzeka nigdy wcześniej nie była tak wysoka przy moim domu" - powiedziała na łamach CNN Elizabeth Aluck, mieszkanka Gardiner w powiecie Park w Montanie. Kobieta nie mogła być ewakuowana, ponieważ drogi i mosty wokół jej domu są uszkodzone i nieprzejezdne.

Stan klęski żywiołowej

 Gubernator Montany Greg Gianforte ogłosił we wtorek "stan klęski żywiołowej", aby pomóc lokalnym społecznościom stanąć na nogi tak szybko, jak to możliwe.

Ogromne powodzie wywołane zostały przez roztopy śniegu i opady deszczu w górach Beartooths i Absarokas, które rozciągają się na granicy Montany i Wyoming - poinformowała Krajowa Służba Meteorologiczna w Billings. Gwardia Narodowa Montany ewakuowała 12 osób, które utknęły w Roscoe i Cooke City. 

 W ostatnich dniach w całym kraju doszło do ekstremalnych zjawisk pogodowych, w tym burz, które pozbawiły prądu prawie 300 tys. osób na Środkowym Zachodzie, zagrożenia tornadem w Chicago oraz niebezpiecznych upałów, na które narażona jest ponad jedna trzecia ludności USA.

al

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----