----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Cameo to nazwa aplikacja łączącej celebrytów z użytkownikami, którzy płacą za nagrywanie osobistych wiadomości, na przykład pozdrowienia na telefonicznej sekretarce lub urodzinowych życzeń wideo. Twórcy aplikacji, firma Baron App z Chicago, właśnie finalizują ze sponsorami rozmowy na temat inwestycji w wysokości 1 miliarda dolarów.

Chcesz, by na twojej telefonicznej sekretarce dzwoniących witał głos osoby znanej z filmów, programów telewizyjnych lub koncertów? A może wolisz, by ktoś taki nagrał urodzinowe lub rocznicowe pozdrowienia w formie wideo? Może chciałbyś, by znany głos wspierał promo twej firmy? Nie ma problemu!

Nie chodzi o naśladowców, ale rzeczywiste gwiazdy, które za odpowiednią opłatą gotowe są poświęcić kilkadziesiąt sekund lub kilka minut i nagrać odpowiednie pozdrowienia, instrukcje, życzenia, czy też wiele innych, zgodnych z prawem rzeczy.

Ma to być Chuck Norris? Proszę bardzo! Jedyne 450 dolarów.

W 2019 r. firma zebrała na swą działalność 50 milionów i wyceniona została na 300. Jeśli teraz uda się zgromadzić dodatkowe fundusze, jej wartość wzrośnie, a popularność rozleje się jeszcze dalej.

Cameo to aplikacja pośrednicząca, w której gwiazdy ustalają własne ceny. Są one różne, w zależności od obecnej i byłej popularności, czy formatu. Są one jednak nadspodziewanie przystępne.

80

Blagojevich za $80

Komik Steve Harvey zrobi to za 750 dolarów, Don Johnson z Miami Vice za $500, aktorka Lindsay Lohan już za 375, a Mark McGrath - wokalista zespołu Sugar Ray - kosztuje 90. Lista jest długa i nie brakuje na niej byłych i obecnych gwiazd, a także… Roda Blagojevicha. Dołączył on do grona współpracujących z Cameo znanych ludzi tuż po wyjściu z więzienia. Zaczynał od 115 dolarów, ale cena spadła i dziś nagrywa pozdrowienia i życzenia za $80.

Aktorzy, aktorki, politycy, piosenkarze, sportowcy

Za $199 możemy mieć Seana Spicera, byłego rzecznika prasowego Donalda Trumpa. Sarah Palin, była gubernator Alaski i niedoszła wiceprezydent nagra to za $200. Michael Cohen, były prawnik byłego prezydenta też nie unika takiego zarobku, zadowoli go już $100.

Miłośnicy Gry o Tron nie będą zawiedzeni, bo widnieje tam kilka nazwisk aktorów serialu, których ceny wahają się od 50 do 150 dolarów.

83

Mistrz boksu, Floyd Mayweather, nagra życzenia urodzinowe lub pozdrowienia do telefonu już za $999. Legenda koszykówki, Kareem Abdul-Jabbar, za $500. Są też znani piłkarze europejskich klubów.

Nie da się wymienić wszystkich, jest tam zbyt wiele znanych nazwisk. Niestety, na razie żadnych polskich osobistości świata rozrywki, ani polityki w Cameo nie znaleźliśmy, przynajmniej na razie...

Więcej na cameo.com

rj